Igaunijā par krāpšanos ar izdienas pensiju aizturēts muitas priekšnieks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Igaunijas Drošības policija otrdien aizturējusi Igaunijas muitas priekšnieku, kurš tiek turēts aizdomās par to, ka ar Igaunijas policijas priekšnieka palīdzību safabricējis datus par savu darba stāžu, lai varētu saņemt izdienas pensiju.

Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldes muitas nodaļas priekšnieku Ēriku Heldnu tur aizdomās par krāpnieciskām darbībām. Igaunijas Drošības policija uzskata, ka šajās darbībās Heldnam palīdzību sniedzis Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta ģenerāldirektors Elmārs Vahers. Krāpšanās saistīta ar darba stāža uzskaiti.

Drošības policija vēsta, ka 2019. gadā Vahers fiktīvi nodarbinājis savu muitas kolēģi Heldnu. Tas palīdzēja Heldnam izpildīt priekšnosacījumus izdienas pensijas saņemšanai.

Lai saņemtu izdienas pensiju, nepieciešams vismaz 25 gadu darba stāžs, bet Heldnam tobrīd pietrūka aptuveni divu gadu. Izmeklētāji uzskata, ka viņš vienojies ar Vaheru, lai noformētu fiktīvu darba stāžu.

Kā vēsta Igaunijas mediji, abu dienestu vadītāji otrdien ir aizturēti. Heldna līdz 2017. gadam bija Igaunijas Drošības policijas priekšnieka vietnieks.

Savukārt Vahers strādāja Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta ģenerāldirektora amatā kopš 2013. gada. Vaheram gan drīzumā tāpat būtu jāatbrīvo policijas priekšnieka postenis, jo 1. maijā beigtos viņa otrais piecu gadu pilnvaru termiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti