Igaunijā jauniesauktajiem kompensēs hipotekārā kredīta procentu maksājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Igaunijas valdība obligātajā militārajā dienestā iesauktajiem kompensēs hipotekārā kredīta procentu maksājumu, lai novērstu situācijas, kad jauniesaucamie izvairās no dienesta, bažījoties, ka nespēs izpildīt savas kredītsaistības, jo samaksa par dienestu nav pietiekama.

Tādu kompensācijas mehānismu paredz aizsardzības ministra Hanno Pevkura parakstītais lēmums.

Igaunijas Aizsardzības ministrijā norādīja, ka ikgadējā jauniesaukto aptauja liecina, ka finanšu saistības un kredīti ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ jaunieši mēģina izvairīties vai nevēlas doties dienestā, jo tas nozīmē, ka ienākumu samazinājuma dēļ viņi nevarētu samaksāt hipotekāro kredītu un procentus.

Lai gan likums neparedz kredītbrīvdienas hipotekārajiem kredītiem obligātā militārā dienesta laikā, kreditētāji piedāvā iespējas kredītņēmējiem obligātā militārā dienesta laikā nemaksāt pamatsummu, tomēr procentu maksājumi joprojām ir jāveic. Turklāt kredītbrīvdienas ierasti nozīmē sliktākus nosacījumus aizņēmējam nākotnē.

Kā liecina Igaunijas Aizsardzības ministrijas dati, 1% jauniesaukto ir hipotekārais kredīts.

Ministrija aplēsusi, ka atbalsts procentu maksājumu veikšanai šogad būtu nepieciešams 32 jauniesauktajiem 40 704 eiro apmērā. Nākamgad tas būtu nepieciešams 33 iesauktajiem 41 976 eiro apmērā, bet 2025. gadā – 34 jauniesauktajiem 43 248 eiro apmērā.

Regulējums stāsies spēkā 1. aprīlī. Tas attiecas uz Igaunijā reģistrētu kredītiestāžu izsniegtiem aizdevumiem.

Igaunijā ir jaukta militārā dienesta sistēma, kad līdztekus profesionālajam ir arī obligātais dienests. Obligātā dienesta karavīri tiek iesaukti Igaunijas Aizsardzības spēkos trīs iesaukumos katru gadu.

Obligātā militārā dienesta ilgums Igaunijā ir astoņi līdz 11 mēneši. Kopumā šogad obligātajā dienestā Igaunijā plānots iesaukt 3800 jauniešu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti