Parīzes leģendārais Eifeļa tornis streiku dēļ slēgts jau trešo dienu

Parīzes ikoniskais Eifeļa tornis trešdien jau trešo dienu pēc kārtas slēgts apmeklētājiem, jo tā darbinieki pagarināja streiku. Viņi tā nolēmuši vērst uzmanību uz, viņuprāt, nepietiekamām investīcijām piemineklī.

Torņa apsaimniekotājs "Sete" ieteica tiem cilvēkiem, kas jau iepriekš iegādājušies biļetes torņa apmeklējumam, pārbaudīt tā tīmekļa vietni vai pagaidām plānoto vizīti atlikt. Elektronisko biļešu īpašnieki aicināti pārbaudīt savu e-pastu, lai iegūtu sīkāku informāciju par biļešu naudas atmaksu. Biļešu īpašniekiem tiks atlīdzināti izdevumi, paziņoja "Sete".

Šis ir otrais streiks Eifeļa tornī divu mēnešu laikā. Arī iepriekšējais notika šī paša iemesla dēļ.

Arodbiedrības ir kritizējušas operatoru "Sete" par to, ka tā uzņēmējdarbības modelis balstās uz, viņuprāt, pārspīlētām aplēsēm par apmeklētāju skaitu nākotnē, vienlaikus nepietiekami novērtējot remonta un uzturēšanas izmaksas. Tās arī vēlas, lai Parīzes pilsēta piešķir vairāk līdzekļu torņa uzturēšanai labā stāvoklī.

Eifeļa torņa apmeklētāju skaits krasi samazinājās Covid-19 pandēmijas laikā, jo to uz laiku slēdza un starptautiskā ceļošana tika ierobežota. Taču 2022. gadā to apmeklēja jau 5,9 miljoni cilvēki, savukārt pērn – jau 6,3 miljoni.

Trīs ceturtdaļas Parīzes Eifeļa torņa apmeklētāju ir ārzemnieki. Paredzams, ka šovasar Francijas galvaspilsētas viesu skaits palielināsies, jo tur notiks olimpiskās spēles.

Arodbiedrības ir aicinājušas Parīzes pilsētu "būt saprātīgai attiecībā uz savām finansiālajām prasībām, lai nodrošinātu torņa un uzņēmuma, kas to apsaimnieko, izdzīvošanu".

Viņu galvenā sūdzība ir par to, ka pilsētas dome no Eifeļa torņa apsaimniekotāja iekasē pārāk augstu nomas maksu, kas, pēc viņu domām, samazina līdzekļus nepieciešamajiem uzturēšanas darbiem.

Arodbiedrības ir sūdzējušās, ka kopš streika sākuma pilsētas amatpersonas ir atteikušās ar tām tikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti