Rīta Panorāma

Intervija ar biedrības "Tavi draugi" pārstāvi Beāti Bēvaldi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Lietuvā veido patvertņu tīklu

Lietuvā veido patvertņu tīklu

Lietuvā veido patvertņu tīklu, kur iedzīvotājiem paslēpties draudu un ārkārtēju situāciju gadījumā. Ne mazāk svarīgi ir informēt cilvēkus par patvertņu atrašanās vietu un pieradināt cilvēkus pie domas, ka noteiktos apstākļos tās jāizmanto.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā jauna patvertņu tīkla izveide kļuvusi par vienu no Lietuvas valdības prioritātēm. Iekšlietu ministre Agne Bilotaite informēja, ka

pēdējo 18 mēnešu laikā ierīkotas 3310 patvertnes, kas zināmu laiku var aizsargāt 900 tūkstošus jeb gandrīz trešo daļu iedzīvotāju.

Darbs turpinās, un uzstādīts mērķis, lai šāda iespēja būtu vismaz pusei cilvēku.

Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Edgars Geda norādīja, ka patvertņu izveide nav tikai politiskā prioritāte: "Mēs sadarbojamies ar pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām. Piemēram, šogad kopā ar Sarkano Krustu organizējam izglītojošas ekskursijas uz patvertņu un evakuācijas punktu tīklu. Šāda izglītošana ir nepieciešama, lai iedzīvotāji saprastu, ka tā nav tikai kaut kāda politiskā prioritāte. Tā ir sagatavošanās izaicinājumiem."

Iekšlietu ministre arī atgādināja par nepieciešamību sagatavot civilās drošības speciālistus, jo to skaits kopš neatkarības atgūšanas  samazinājies līdz 100 personām jeb 10 reižu.

Tomēr iedzīvotāju attieksme pret šo jautājumu brīžiem ir vieglprātīga, un daži žurnālistu aptaujātie iedzīvotāji nebija pievērsuši uzmanību zīmēm, kas norāda uz patvertnēm, bet citi tās vērtēja ļoti kritiski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti