Lielbritānijas karalis Čārlzs III ieradies valsts vizītē Francijā

Lielbritānijas karalis Čārlzs III trešdien sācis trīs dienu valsts vizīti Francijā. Sākotnēji britu karaļa un viņa sievas Kamilas trīs dienu vizīte Francijā bija plānota martā. Tā būtu bijusi Čārlza III pirmā ārvalstu vizīte kopš kļūšanas par karali pēc viņa mātes karalienes Elizabetes II nāves pērn septembrī. Tomēr vizīte tika atlikta, jo tobrīd Franciju bija pārņēmuši nemieri un streiki pret pensiju reformu.

Neskatoties uz to, ka vizīte notiek pusgadu vēlāk par sākotnēji plānoto, tās darba kārtība Parīzē un Bordo saglabāta nemainīga.

Britu karaļpāri Parīzes Orlī lidostā sagaidīja Francijas premjerministre Elizabete Borne.

Francijas prezidents Emanuels Makrons ar sievu Brižitu sagaidīja Čārlzu III un Kamilu pie Trumfa arkas Parīzes centrā, kur nolika vainagus karā kritušajiem. Pār Triumfa arku pārlidoja abu valstu Gaisa spēku parādes lidmašīnas.

Sveicot sanākušos, Čārlzs III un Makrons 136 Republikas gvardes zirgu pavadībā "Citroen DS7" kabrioletā devās uz Elizejas pili, kur gaidāmas divpusējas sarunas.

Abiem līderiem plānots runāt par cīņu pret klimata pārmaiņām, Krievijas karu Ukrainā un migrācijas problēmām.

Vakarā Makronu pāris par godu britu monarham rīkos pieņemšanu Versaļas pils Spoguļu zālē. Uz pieņemšanu lūgti vairāk nekā 150 viesu.

Ceturtdien Čārlzs III Senātā uzrunās Francijas parlamenta deputātus, bet pēc tam kopā ar Makronu apmeklēs Parīzes Dievmātes katedrāli, lai iepazītos ar 2019. gadā ugunsgrēkā izpostītās slavenās celtnes renovāciju. Plānots, ka gada nogalē Parīzes Dievmātes katedrāle atkal vērs durvis apmeklētājiem.

Pēc tam karalis un Francijas prezidents apmeklēs Lielbritānijas un Francijas biznesa līderu pieņemšanu, lai runātu par finansējumu ar klimatu un bioloģisko dažādību saistītiem projektiem.

Piektdien, noslēdzot valsts vizīti Francijā, Čārlzs III apmeklēs Bordo pilsētu, kur ir liela britu kopiena.

Viņš tiksies arī ar dienestu darbiniekiem un pārstāvjiem no kopienām, kuras cieta 2022. gada mežu ugunsgrēkos, kā arī apmeklēs eksperimentālu mežu, kas izveidots, lai novērotu klimata ietekmi uz urbāno mežu zemi. Lielbritānijas karalis arī dosies uz vīna dārzu, kas strādā pēc ilgtspējas principiem.

74 gadus vecais Čārlzs par Lielbritānijas karali kļuva pagājušā gada 8. septembrī, kad nomira viņa māte karaliene Elizabete II, kura valdīja vairāk nekā 70 gadus. Šī gada 6. maijā Čārlzu un karalieni Kamilu kronēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti