Rīta Panorāma

Blinkens saņēmis Pekinas solījumu nepiegādāt ieročus Krievijai

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Daļā Dānijas aizliegti saulgriežu ugunskuri

Daļā Dānijas sausuma dēļ noteikts saulgriežu ugunskuru aizliegums

Līdzīgi kā pie mums, arī Dānijā vasaras saulgriežu svētku neatņemama sastāvdaļa ir ugunskuri. Lielā sausuma dēļ daļā valsts teritorijas noteikts to aizliegums, bet glābēji sola būt elastīgi, un, situācijai uzlabojoties, atsevišķos rajonos dot atļauju.

"Tas ir atkarīgs no riska faktoru novērtējuma konkrētajā vietā – kādi līdz šim bijuši laika apstākļi un kādas ir prognozes tuvākajām dienām  saistībā ar ugunsgrēka risku piektdien. Jāatceras, ka vienlaikus būs daudz un lieli ugunskuri, un tas ir īpašs risks ārkārtas reaģēšanas komandām," skaidroja ārkārtas situāciju dienesta pārstāvis Bjerns Nigards.

Amatpersonas informēja, ka lielie ugunskuri būs aizliegti Bornholmas salā un vairākos Rietumzēlandes rajonos, un dažādi ierobežojumi būs spēkā arī pārējā valsts daļā uz rietumiem no Lielā Belta jūras šauruma. Tradīciju glabātājiem un arī glābējiem atliek cerēt, ka solītais lietus būs pietiekami spēcīgs un nedaudz mazinās ugunsgrēku risku.

Dānijā tautas iemīļotos svētkus svin 23. un 24. jūnijā, un tajos apvienoti tradicionālie saulgrieži ar viena no kristietības simbola – Jāņa Kristītāja – dzimšanas diena.

Arī pie mums nebūt ne visos rajonos ir pietiekami nolijis, tāpēc, kurinot ugunskurus, jāievēro visi iespējamie drošības pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti