Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts kontrolieri Edgaru Korčaginu

Rīta Panorāma

Intervija ar Luminor bankas ekonomistu Pēteri Strautiņu

Ziemeļkoreja atsāk ieroču izmēģinājumus

Ziemeļkoreja atsāk ieroču izmēģinājumus

Ziemeļkorejas armija veikusi vairāku raķešu palaišanas iekārtu izmēģinājumus. Tos novērojis arī valsts līderis Kims Čenuns.

Korejas valsts ziņu aģentūra informēja, ka mācību laikā poligonā valsts rietumu daļā tika pārbaudītas 600 milimetru raķešu palaišanas iekārtu "īstās kaujas spējas". Šīs raķetes iespējams aprīkot arī ar kodollādiņiem.

Medijs citēja Kima izteikumu, ka nepieciešams vēl vairāk ieskaidrot ienaidniekiem, ka bruņota konflikta un kara gadījumā pretinieks nekad nevarēs izvairīties no postošām sekām. Viņš pārbaudīja pozīcijas, vēroja raķešu palaišanu un sniedza norādījumus par mācību norisi.

Mācības notika neilgi pēc tam, kad Dienvidkoreja un Japāna ziņoja par vairāku Ziemeļkorejas tuvas darbības ballistisko raķešu palaišanu. Tieši draudi kaimiņvalstīm neradās,

taču skaidrs, ka Phenjana vēlas uzturēt spriedzi reģionā sarežģītās starptautiskās situācijas dēļ.

Dienvidkorejas amatpersonas ziņoja, ka kaimiņvalsts kopš pagājušā gada arī piegādājusi Krievijai apmēram 7000 konteineru ar munīciju un citu militāro aprīkojumu. Ukrainā arī reģistrēti apmēram 50 gadījumi, kad Krievija gaisa triecieniem izmantojusi Ziemeļkorejas raķetes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti