Pasaules Veselības organizācija Gazas joslas lielāko slimnīcu nodēvē par «nāves zonu»

Izraēlas aizsardzības spēkiem turpinot sauszemes ofensīvu Gazas joslā, ANO humānās situācijas izvērtēšanas grupa apmeklēja Gazas joslas lielāko slimnīcu, kur Izraēlas karaspēks veic reidu pret teroristisko grupējumu "Hamās". Izraēlas varasiestādes paziņoja, ka ļaus Gazas joslā iebraukt kravas automašīnām ar degvielu, lai novērstu infekciju slimību izplatīšanos. Tikmēr Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena paziņoja par Eiropas Savienības (ES) plāniem kāpināt humānās palīdzības apjomu piegādes Gazas joslā.

Pasaules Veselības organizācija: Gazas lielākā slimnīca atrodas diezgan «izmisīgā» situācijā
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvju vadītā ANO humānās situācijas izvērtēšanas grupa, apmeklēja Gazas joslas lielākās al Šifas slimnīcas kompleksu. Drošības apsvērumu un laika ierobežojumu dēļ grupa slimnīcā varēja pavadīt tikai vienu stundu.

PVO paziņojumā teikts, ka slimnīca, kuru grupas pārstāvji nodēvēja par "nāves zonu", atrodas diezgan "izmisīgā" situācijā.

PVO paziņojumā norādīts, ka grupas pārstāvji, apmeklējot slimnīcas kompleksu, redzēja apšaužu izraisītos postījumus. Tāpat paziņojumā teikts, ka pie slimnīcas kompleksa galvenās ieejas atrodas masu kaps ar 80 cilvēku mirstīgajām atliekām.

Tīrā ūdens, degvielas, medikamentu, pārtikas un citas būtiskas palīdzības trūkuma dēļ pēdējo sešu nedēļu laikā al Šifas slimnīca, kas savulaik bijusi lielākā, modernākā un vislabāk aprīkotā slimnīca Gazas joslā, ir kļuvusi par faktiski nefunkcionējošo objektu, teikts PVO paziņojumā.

Tāpat PVO norādīja, ka al Šifas slimnīcā joprojām atrodas 25 veselības aprūpes sistēmas darbinieki un 291 pacients, tostarp 32 smagā un kritiskā stāvoklī esošie zīdaiņi.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu tikmēr paziņojis, ka viņa vadītais drošības kabinets devis piekrišanu ielaist Gazas joslā divas kravas automašīnas ar degvielu dienā, lai novērstu iespējamo epidēmijas izraisīšanu.

"Humānās palīdzības sniegšana ir būtiska, lai turpinātos starptautiskais atbalsts. Bez humānās palīdzības nodrošināšanas pat mūsu tuvākajiem draugiem laika gaitā būs grūti mūs atbalstīt, un mums būs grūtības novest karu līdz beigām. Līdz ar to, saskaņā ar Izraēlas aizsardzības spēku un izlūkdienesta ieteikumu, drošības kabinets pieņēma lēmumu izpildīt amerikāņu lūgumu un atļaut divām degvielas kravas automašīnām dienā iebraukt Gazas joslā. Tas ir minimālais degvielas daudzums - degviela ūdens sūkņu un kanalizācijas darbības uzturēšanai," sacīja Netanjahu.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, sestdien, 18. novembrī, apmeklēja Ēģiptes ostas pilsētu Alarišu, kur izvērsta Gazas joslai paredzētās humānās palīdzības kravu pārkraušanas operācija. Vizītes laikā fon der Leiena paziņoja, ka ES strādā pie tā, lai palielinātu humānās palīdzības apjomus iedzīvotājiem Gazas joslā.

EK priekšsēdētāja norādīja, ka ES amatpersonas risina sarunas ar Kipras valdības pārstāvjiem par Vidusjūras humānā koridora izveidi. "Mēs ļoti cieši sadarbojamies ar Kipras varasiestādēm, lai palīdzētu tām noteikt šāda koridora loģistikas parametrus, un esam gatavi sniegt tehnisku palīdzību visās attiecīgajās jomās, pamatojoties uz viņu vajadzībām," atzīmēja fon der Leiena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti