Ķīna sola nesūtīt Krievijai ieročus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ķīna nesūtīs ieročus Krievijai, kura jau vairāk nekā gadu turpina karu pret Ukrainu. Tāds solījums izskanējis Ķīnas līdera Sji Dzjiņpina un ASV ārlietu ministra Entonija Blinkena tikšanās laikā.

Blinkens arī aicināja Ķīnas valdību būt piesardzīgu pret Ķīnas uzņēmumiem, kas, iespējams, jau apgādā Maskavu ar tehnoloģijām. 

Abu līderu tikšanās ir daļa no divu dienu ilgās Blinkena vizītes Ķīnā, kuras mērķis ir mazināt spriedzi Vašingtonas un Pekinas attiecībās.

Tagad abas puses apņēmās sarunas vēl turpināt.

Ķīnas līderis Sji Dziņpins pēc sarunas ar Blinkenu arī paziņoja, ka Blinkena vizītes laikā Pekinā esot panākta vienošanās par konkrētiem jautājumiem. Viņš neprecizēja, kādos jautājumos sapratne ir panākta.

"Ķīna ir skaidri izteikusi mūsu pozīcijas, un abas puses ir vienojušās turpināt attīstīt savstarpējo sapratni, ko prezidents Baidens un es panācām Balī. Abas puses ir spējušas panākt progresu un vienoties par dažiem konkrētiem jautājumiem. Tas ir ļoti labi. Valstu saziņai vienmēr ir jābūt balstītai uz savstarpējo cieņu un atklātību. Es ceru, ka šī vizīte ļaus jums, sekretāra kungs, veikt pozitīvu ieguldījumu Ķīnas un ASV attiecību stabilizācijā," sacīja Sji Dziņpiņs.

KONTEKSTS:

 Attiecības starp abām valstīm šobrīd ir saspīlētas, un līdz ar to šādas tikšanās nav notikušas jau vairākus gadus. Blinkens brīdināja, ka šī vizīte ir domāta, lai atjaunotu dialogu, nevis lai panāktu būtiskas vienošanās. 

Blinkena vizīte sākotnēji bija ieplānota februārī, bet toreiz tā tika atcelta, jo virs ASV tika konstatēts aizdomīgs lidojošais balons. Vašingtonas amatpersonas toreiz sacīja, ka tas ir Ķīnas spiegošanas balons, un vēlāk to notrieca. 

Tomēr ASV prezidents Džo Baidens ir paudis pieļāvumu, ka Ķīnas vadība nav zinājusi par gaisa balona atrašanās vietu un to, kas īsti notika.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti