Panorāma

Joprojām nav skaidrības par trūkstošo finansējumu medicīnai

Panorāma

Panorāma

Lietuvā draud krist valdība

Lietuvā vairāki ministri ierauti korupcijas skandālā; apdraudēta valdības stabilitāte

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Lietuvā šobrīd izcēlies korupcijas skandāls un briest politiskā krīze. Skandālā ierauti izglītības, kultūras un finanšu ministri, kuri, būdami Kauņas domes locekļi, ir izmantojuši līdzekļus, tomēr tagad nespēj pamatot to izlietojumu.

Pēdējās nedēļās Lietuvas mediji publiskoja ziņojumus, kuros nelietderīgā naudas izlietojumā ir vainotas vairākas Lietuvas amatpersonas dažādās valsts pašvaldībās.

Skandālā ir ierautas teju visas politiskās partijas, vislielākajās  kritikas krustugunīs ir nonākuši vairāki ministri, piemēram, izglītības un sporta ministre Jurgita Šiugždiniene.

Viņa nespēja paskaidrot un piedāvāt nevienu apliecinājumu un čeku, kur iztērēti 14 000 eiro laikā, kad viņa vēl strādāja Kauņas pašvaldībā.

Ministre skaidroja, ka šāda atskaitīšanās viņas vadības laikā nav bijusi nepieciešama.

Finanšu ministre Gintare Skaiste no "Tēzemes savienības" un kultūras ministrs Simons Kairis no "Liberālās kustības" arī nav spējuši sniegt apliecinājumus tam, kā tērēta valsts nauda, vēl strādājot pilsētas domē.

Skandāls ir pārāk liels, lai Lietuvas valdība turpinātu strādāt, uzskata Lietuvas valdošās partijas "Tēvzemes savienība" vadītājs, ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

"Esmu stingri pret linčošanu un cenšos sistemātiski sekot valsts jautājumiem. Proti, ja ir viena cilvēka atbildība, kurš izdarījis ko nepareizu, tad šim cilvēkam ir jāuzņemas atbildība.

Bet, ja tā ir sistēmiska problēma, tad es vienmēr aicinu to arī risināt sistemātiski," norādīja Landsberģis.

Lietuvas valdības koalīcijas vadības rosinājumam rīkot parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas tagad ir jāsaņem parlamenta atbalsts. 

"Es personiski domāju, ka ir prātīgi rosināt ārkārtas vēlēšanas. Es nedomāju, vai tas būtu iespējams, drīzāk  vērtēju, vai tas būtu racionāli," norādīja Lietuvas parlamenta Liberāļu grupas vadītājs Eugēnijs Gentvils.

"Vēlētāji deva mandātu pašreizējam valdošajam vairākumam – konservatīvajiem un liberāļiem. Viņiem jāstrādā tā, lai cilvēku uzticība nezustu.

Ja viens ministrs nepamatoti dara savu darbu, tad viņš nav neaizvietojams," sacīja Lietuvas Sociāldemokrātiskās partijas vadītāja.

Ja Lietuvas parlamentā nebūs atbalsta ārkārtas vēlēšanām, tad apsvērs premjerministres Ingrīdas Šimonītes valdības demisiju.

Pirmstermiņa vēlēšanas Lietuvā var izsludināt, ja to atbalsta vismaz 85 no 141 Seima deputāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti