Rīta Panorāma

Izraēla Gazā likvidējusi augsta ranga "Hamās" komandieri

Rīta Panorāma

Intervija ar stacionāra "TPSC" Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas vadītāju Līgu Kukšu

Polijas zemnieki atkal bloķē robežu ar Vāciju

Polijas zemnieki atkal bloķē robežu ar Vāciju

Polijas zemnieki atkal sākuši bloķēt satiksmi uz robežas ar Vāciju. Akcija notiek, neraugoties uz Eiropas Komisijas (EK) piektdien publiskotajiem priekšlikumiem par birokrātijas sloga samazināšanu lauksaimniecībā.

Zemnieki akciju rīko uz šosejas A2 pie Svecko un Gubinekas robežšķērsošanas punktiem, un ceļu ļauts turpināt vienīgi policistiem, ugunsdzēsējiem un neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai.

Vietējās policijas pārstāvis informēja, ka protesti turpināsies līdz trešdienas vakaram, savukārt lauksaimnieki pieļauj iespēju, ka akcija varot ieilgt līdz Lieldienām. Akcijas dalībnieki vēl joprojām pieprasa Eiropas "zaļā kursa" revīziju un nekontrolēta graudu importa ierobežošanu no Ukrainas un citām valstīm ārpus Eiropas Savienības.

Zemnieki turpina protestus arī citās valstīs, taču to vēriens vairs nav tik liels. Iespējams, viens no iemesliem ir EK priekšlikumi, kuru mērķis ir samazināt slogu, kas saistīts ar kontrolēm, un nodrošināt lielāku elastību vides aizsardzības nosacījumu izpildē. Briselē sola, ka labumu no tā gūs arī valsts pārvaldes iestādes. Tomēr pārskatītajiem priekšlikumiem vēl nepieciešams bloka dalībvalstu atbalsts un tie jāapstiprina Eiropas Parlamentam.

KONTEKSTS: 

Pērnā gada nogalē Polijas autopārvadātāji bloķēja robežu ar Ukrainu, radot milzīgus zaudējumus Ukrainas pārvadātājiem un zemniekiem, tagad to dara lauksaimnieki.

Februāra pirmajā pusē Polijas lauksaimnieki protestu laikā bija uz autoceļa izgāzuši no Ukrainas ievestos graudus, kas bija ceļā uz Eiropas Savienības valstīm. Incidents noticis vairākas dienas pēc tam, kad poļu kravas auto šoferi bija izbeiguši divus mēnešus ilgo robežas blokādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti