ES komisārs slavē Polijas jaunās valdības gatavību veikt reformas

Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisārs Didjē Reinderss piektdien Varšavā pauda gandarījumu, ka jaunā Polijas valdība vēlas veikt reformas, kas atjaunotu tiesu sistēmas neatkarību.

Kā zināms, Eiropas Savienības Tiesa ir vairakkārt secinājusi, ka iepriekšējās valdības laikā īstenotās reformas ir būtiski ietekmējušas tieslietu sistēmas darbu.

Izdevums "Financial Times" vēsta, ka Reinderss vizītes laikā varētu būt apspriedis arī to, kā Brisele varētu atbloķēt kaut daļu no iesaldētiem ES fondiem, pat ja Polijas prezidents Andžejs Duda bloķēs jaunās valdības reformas.

"Esmu ļoti gandarīts, ka Polijas varasiestādes ir apņēmības pilnas atjaunot likuma varu valstī, kā arī nodrošināt ne tikai pilnu likumu atbilstību Polijas konstitūcijai, bet arī Eiropas Savienības likumu prasībām, kā arī Eiropas Cilvēktiesību konvencijai.

Jau tagad ir uzsāktas svarīgas iniciatīvas, tās strukturēs mūsu turpmāko darbu. Es ar nepacietību gaidu mūsu nākamās diskusijas par šiem jautājumiem," teica Reinderss.

Polijā šonedēļ plašu rezonansi guva arī ziņa par iepriekšējās valdības ārlietu ministra vietnieka aizturēšanu aizdomās par dalību vīzu tirgošanas skandālā.

"Apsūdzības ir saistītas ar ļaunprātīgu amata pienākumu izmantošanu, lai cita persona gūtu finansiālu labumu, kā arī valsts noslēpumu saturošās informācijas atklāšana," informē Polijas prokuratūras preses sekretārs Lukašs Lapčiņskis.

"Izmeklēšanas laikā ir konstatēti pārkāpumi Ārlietu ministrijas dokumentu apritē un reģistrācijā, kā arī nepamatota iejaukšanās, lai paātrinātu vīzu izsniegšanas procesu. Aizdomās turamais neatzīst pret viņu izvirzītās apsūdzības un ir izmantojis savas tiesības nesniegt paskaidrojumus."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti