Panorāma

Svētku centrālā vieta – Brīvības laukums Rīgā

Panorāma

Ludzas domnieka slepkavība: Tiesa apcietina iespējamo šāvēju, bet šoferi atbrīvo

Uz Somijas robežas ar Krieviju izceļas asumi ar migrantiem

Uz Somijas robežas ar Krieviju izceļas asumi ar migrantiem

Vienā no Somijas robežkontroles punktiem ar Krieviju piektdien, 17. novembrī, vakarā izcēlās asumi starp Somijas robežsargiem un migrantiem, un tika pielietota arī asaru gāze.

Tas notika Nīralas robežkontroles punktā Somijas dienvidaustrumos pēc tam, kad atsevišķi migranti bez atbilstošiem dokumentiem pauda neapmierinātību par neielaišanu valstī. Robežsargiem nācās izmantot spēku un pret vienu personu arī asaru gāzi.

Migrantu grupa bija ieradusies ar velosipēdiem, kaut šonedēļ stājās spēkā pilnīgs aizliegums ieceļot Somijā ar velosipēdiem.

Somu robežsargi norādīja, ka, neskatoties uz to, Krievija tomēr ļauj migrantiem doties uz Somiju ar šo transportlīdzekli. Nīralas un vēl trīs robežpunkti uz robežas ar Krieviju no šodienas ir slēgti.

"Nepieciešamības gadījumā tiks slēgta visa austrumu robeža. Tas ir kristālskaidrs vēstījums Krievijai un cilvēkiem, kuri apsver, vai doties tālajā ceļojumā.

Bet vispirms slēdzām robežpunktus Somijas dienvidaustrumos, jo tas bija vistuvāk, un tagad vērtējam, vai nepieciešamības gadījumā slēgt arī ziemeļu robežpunktus," teica Somijas aizsardzības ministrs Anti Hekenens.

Pēdējās dienās arvien pieaudzis migrantu skaits, kas caur Krieviju ierodas pie Somijas robežas un lūdz patvērumu. Pagājušajā diennaktī pie Somijas robežas reģistrēti 176 migranti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti