Bulgārijā atklāts Eiropas Savienībā augstākais karoga masts, izpelnoties pretrunīgas emocijas

Bulgārijas dienvidos kalnu pļavā uzbūvēts augstākais karoga masts Eiropas Savienībā, vienus piepildot ar nacionālo lepnumu, bet no citiem izpelnoties pārmetumus par izrādīšanos un dabas postīšanu.

Karoga masta augstums ir 111 metri, un tas simbolizē ap 111 000 kvadrātkilometru lielo Bulgārijas teritoriju.

Līdzšinējais Eiropas Savienības rekords piederēja kādam 100 metru augstam karoga mastam Somijā.

Pasaulē augstākais karoga masts pirms pāris gadiem tika uzbūvēts Ēģiptes galvaspilsētā Kairā; tas slejas gandrīz 202 metru augstumā.

Šādus milzīgus karoga mastus gan pārsvarā iecienījušas būvēt nedemokrātiskas valstis, piemēram, Krievija, Saūda Arābija un Ziemeļkoreja.

Bulgārija ir nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā, un šo projektu daudzi uzskata par lieku izrādīšanos.

Taču projekta atbalstītāji ir citās domās.

"Tas nepadarīs bulgārus bagātākus, bet uzlabos cilvēku garastāvokli," ziņu aģentūrai "AFP" stāsta vietējā folkloras festivāla rīkotājs Simeons Karakolevs.

Karakolevs kampaņā, ko atbalstīja Bulgārijas prezidents Rumens Radevs, ziedojumos savācis 500 000 eiro, lai uzstādītu šo mastu.

Vietējie plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka Radeva vārdā tika uzrunāti vairāki valsts uzņēmumi, lai ziedotu naudu masta uzstādīšanai kalnu pļavā, kur notiek festivāls.

Sociālajos tīklos kampaņa tika plaši izsmieta. Daudzi teica, ka Bulgārijai, kuru nomāc liela emigrācija un novājināta veselības aprūpes sistēma, ir daudz būtiskākas problēmas nekā līdzekļu vākšana masīvam karoga mastam.

Pret šo projektu protestēja arī vides aizstāvji, kas iebilda pret masta pamatu betonēšanu neskartās kalnu pļavas teritorijā.

"Man kļuva slikti, kad ieraudzīju šo stieni, kas spraucas ārā no zemes pļavu un mežu vidū. Tā ir cilvēka iejaukšanās dabā," uzskata vietējā iedzīvotāja Sofija Botušarova.

2017. gadā Rīgā uz AB dambja tika atklāts 60 metru augsts karoga masts, kurā plīvo Latvijas karogs. Pirms atklāšanas šis projekts izpelnījās pretrunīgas atsauksmes, bet laika gaitā kļuvis par daļu no Rīgas ainavas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti