Vīnē novērsts iespējams islāmistu uzbrukums Praida dalībniekiem

Austrijas policija ir novērsusi gatavoto teroristu uzbrukumu Vīnes Praida dalībniekiem. Ir arestēti trīs jauni vīrieši, kuri sociālajos tīklos ir atbalstījušu ekstrēmisma idejas un apsprieda Praida gājienu kā iespējamo uzbrukuma mērķi. Pie viņiem ir atrasti ieroči.

Vīnē novērsts iespējams islāmistu uzbrukums Praida dalībniekiem
00:00 / 02:12
Lejuplādēt

Austrijas policija ir aizturējusi trīs jaunus vīriešus, kuri pēc drošības dienestu domām, ir gatavojuši uzbrukumu Vīnes Praida dalībniekiem šajā nedēļas nogalē. Visi trīs tiek uzskatīti par teroristiskās organizācijas "Islāma valsts" atbalstītājiem. Jaunākajam no viņiem ir tikai 14 gadu. Pārējiem ir 17 un 20 gadu.

Austrijas iekšējās izlūkošanas aģentūras vadītājs Omārs Haidžavi-Prihners svētdien, 18. jūnijā, ir informējis, ka gājiena dalībniekiem nekas nav draudējis.

Iekšlietu ministrija preses relīzē paziņojusi, ka trīs arestētie vīrieši ir dalījušies ar ekstrēmismu atbalstošu saturu un fokusējuši savu uzmanību uz šīs sestdienas Praida gājienu.

Divās vietās ir notikušas kratīšanas, kuru laikā ir atrasti ieroči un citi pierādījumi, kas liecina par gatavoto uzbrukumu. Tomēr policija uzskata, ka, visticamāk, uzbrukuma laikā vīrieši ir plānojuši izmantot nažus un automašīnas.

Jaunieši ir bosniešu un čečenu izcelsmes Austrijas pilsoņi. Viens no viņiem jau iepriekš ir bijis zināms policijai.

Kārtības sargi jau laikus zināja par gatavoto uzbrukumu un uzmanīgi novēroja jauniešus. Arestus veica Austrijas policijas īpašo uzdevumu vienība īsi pirms gājiena sākuma. Tam sekoja jau pieminētās kratīšanas.

Sestdien Vīnes centrā notikušajā Praida gājienā ir piedalījušies aptuveni 300 000 cilvēku. Vīnes sabiedriskā raidorganizācija ORF vēsta, ka svinību organizatori ir uzzinājuši par gatavoto uzbrukumu tikai svētdien, kad gājiens jau bija noslēdzies.

Atgādināsim, ka 2020. gada novembrī iepriekš sodīts "Islāma valsts" atbalstītājs sarīkoja apšaudi Vīnes centrā. Toreiz tika nogalināti četri un ievainoti 23 cilvēki. Policija šo uzbrucēju nošāva. Tas bija pirmais džihādistu uzbrukums Austrijā.

Šogad tiesa Vīnē atzina par vainīgiem divus šāvēja sabiedrotos. Viņi ir saņēmuši mūža ieslodzījumu. Savukārt vēl diviem iesaistītajiem ir piespriesti 19 un 20 gadi cietumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti