Vācijā aizdomās par spiegošanu aizturēti divi Vācijas un Krievijas dubultpilsoņi

Vācijā aizdomās par spiegošanu Krievijas labā aizturēti divi Vācijas un Krievijas dubultpilsoņi, ziņo Vācijas prokuratūra. Viens no aizturētajiem esot diskutējis par iespējamiem sabotāžas aktiem pret militāriem objektiem un paudis gatavību Vācijā īstenot uzbrukumus ar spridzināšanu.

Šie aresti nav unikāls gadījums, jo dažādas ziņas par Krievijas spiegu darbībām Vācijā vairākkārt izskanējušas jau iepriekš.

Vācijā aizdomās par spiegošanu aizturēti divi Vācijas un Krievijas dubultpilsoņi
00:00 / 02:35
Lejuplādēt

Sadarbojās ar Krievijas specdienestiem

Vācijas federālā Ģenerālprokuratūra norādījusi, ka divas personas, kuru identitāte pilnībā netiek atklāta – Dīters un Aleksandrs, trešdien aizturēti Baireitā, Bavārijas reģionā Vācijas dienvidos. Policija veikusi kratīšanu gan abu dzīvesvietās, gan darbavietās. Prokurori šo raksturo kā īpaši nopietnu spiegošanas gadījumu.

Prokurori ziņo, ka Dīters kopš 2023. gada oktobra apmainījies ar informāciju ar personu, kas saistīta ar Krievijas izlūkdienestiem.

Abi pārrunājuši iespējamus diversijas aktus. Darbības iecerētas, lai kaitētu militārajam atbalstam, ko Vācija sniedz Ukrainai.

Vīrietis esot teicis savam sarunu biedram, ka ir gatavs Vācijā īstenot uzbrukumus ar spridzināšanu un dedzināšanu militārās infrastruktūras un industriālajos objektos.

Izspiegoja ASV militāro bāzi

Dīters apzinājis un fotografējis iespējamos mērķus, arī militāro transportu, vācot informāciju par potenciāliem uzbrukuma mērķiem, arī ASV armijas objektiem.

Izspiegoto militāro objektu vidū esot arī ASV armijas bāze Grāfenvērā, Bavārijā. Tur atrodas nozīmīgs militāro mācību laukums, kur ASV armija apmāca ukraiņu karavīrus, piemēram, ar "Abrams" kaujas tankiem.

Prokuroriem ir arī aizdomas, ka Dīters laikā no 2014. līdz 2016. gadam karojis Ukrainā tā dēvētās Doneckas "tautas republikas" vienībā.

Savukārt otrs aizdomās turētais – Aleksandrs – apsūdzēts par to, ka palīdzējis Dīteram vismaz kopš šī gada marta.

Vācijā darbojas Krievijas spiegu tīkls

Situāciju komentējis arī Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmans, norādot, ka šīs aizturēšanas ir kārtējie nozīmīgie izmeklēšanas panākumi cīņā pret Kremļa sabotāžas un spiegošanas aktivitātēm.

Abi aresti Bavārijā ir tikai daļa no vairākām skaļām Krievijas spiegošanas lietām, kas kopš 2022. gada satricinājušas Vāciju. Berlīnē tiek tiesāts bijušais Vācijas izlūkdienesta virsnieks, kurš tiek apsūdzēts par informācijas nodošanu Maskavai.

Tāpat pagājušajā vasarā Koblencā tika arestēts Vācijas pilsonis, kurš strādāja militāro iepirkumu aģentūrā. Viņš tika turēts aizdomās par informācijas nodošanu Krievijas diplomātiem Bonnā un Berlīnē.

Savukārt Vācijas maksājumu apstrādes uzņēmuma "Wirecard" bijušais priekšnieks, kurš pēc uzņēmuma sabrukuma aizbēga uz Maskavu, tiek turēts aizdomās par spiegošanu Krievijas labā, savervējot amatpersonas Austrijā, lai tām nodotu sensitīvu informāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti