Pasaules panorāma

Sudānā humānā katastrofa

Pasaules panorāma

Zīmju valodā. Pasaules Panorāma

Krievijas tūristi sāk ceļot uz Ziemeļkoreju

Ziemeļkorejā ierodas pirmie tūristi kopš Covid-19 pandēmijas – valsti apciemo ceļotāji no Krievijas

Tūristi no Krievijas cīnās par iespēju ceļot uz ASV un Eiropu – daudzviet sankcijas krietni ierobežo agresorvalsts pilsoņu iespējas atpūsties ārzemēs. Tādēļ, iespējams, nav pārsteidzoši, ka tūristi no Krievijas sākuši braukt ekskursijās uz Ziemeļkoreju. Tur ieradusies pirmā šāda tūristu grupa. 

No Vladivostokas uz Phenjanu – laikā, kad tūristiem no Krievijas ceļošanas iespējas ir krietni ierobežotas, domājams, tieši viņi kļuvuši par pirmajiem ārvalstu viesiem Ziemeļkorejā kopš pandēmijas.

Abas valstis patlaban uz pasaules skatuves ir izolētas – autoritārie režīmi pakļauti sankcijām, turklāt Ziemeļkoreja jau izsenis ļoti strikti kontrolējusi tos tūristus, kas valsti izvēlas apmeklēt. Filmēt un fotografēt var tikai to, kas režīmu izceļ slavinošā gaismā.

Ekskursiju grupa apmeklēs galvaspilsētu Phenjanu un pēc tam dosies slēpot, ziņu aģentūrai "The Associated Press" pastāstīja tūrisma aģentūras vadītāja, kas organizē braucienu.

Viņa norādīja, ka dažus interesē iespēja apmeklēt izolēto valsti, bet citus vairāk interesē slēpošana un snovbords. 

"Daži cilvēki sapņo apmeklēt Ziemeļkoreju. Tā ir pārsteidzoša valsts. Tā ir slēgta, un, iespējams, tas visus piesaista," stāstīja tūrisma aģentūras vadītāja Inna Muhina.

Ekskursija bijis pārsteigums novērotājiem, kuri bija gaidījuši, ka pirmie tūristi pēc pandēmijas uz Ziemeļkoreju ieradīsies no Ķīnas. Pirmspandēmijas gados tieši ķīniešu tūristi bija 90 % no kopējo iebraucēju skaita.

Pēc Ziemeļkorejas un Krievijas līderu tikšanās pagājušā gada septembrī abu valstu sadarbība padziļinājusies. Oktobrī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka ieteiks Ziemeļkoreju kā atvaļinājuma galamērķi.

Krievija no Ziemeļkorejas saņem ieročus, ar ko uzbrukt Ukrainai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti