Somija: Krievija cenšas imigrantus vervēt spiegošanai

Krievija mēģina imigrantus, kas nelegāli ierodas Somijā, rekrutēt kā spiegus, otrdien paziņojis Somijas Drošības un izlūkošanas dienests (SUPO).

Pēdējo mēnešu laikā, šķērsojot 1340 kilometrus garo sauszemes robežu ar Krieviju, Somijā nelegāli ieradušies vairāk nekā 1000 imigrantu.

Tikai pagājušajā nedēļā robežu nelikumīgi šķērsojuši vairāki desmiti cilvēku, un Somijas Robežsardze pirmdien paziņoja, ka saskaņā ar tās aplēsēm pie austrumu robežas varētu atrasties vēl vairāki tūkstoši cilvēku, kas grasās darīt to pašu.

Savukārt SUPO rīcībā esošā informācija liecina, ka Krievija cenšas daļu no imigrantiem savervēt kā informatorus.

"Ir dažādi veidi, kā mēģināt piedabūt personu sadarboties, piemēram, izdarot uz to spiedienu, cenšoties izvirzīt prasību sadarboties kā priekšnoteikumu valsts atstāšanai vai apsolot, piemēram, finansiālus labumus,"

somu medijiem pavēstījis SUPO, vienlaikus atzīstot, ka tā neesot plaša parādība.

Kopš augusta no Krievijas Somijā nelegāli ieradušies 1300 ārvalstnieku, lielākoties Sīrijas, Somālijas, Jemenas un Irākas pilsoņi.

Somijas kriminālpolicija (KRP) atzinusi, ka imigrantu lielais skaits kavē to personu noskaidrošanu, kas varētu radīt draudus valsts drošībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti