Slovākijas prezidente iebilst pret būtiskām izmaiņām valsts krimināllikumā

Eiropas Parlamenta deputāti ir satraukti par topošajām izmaiņām Slovākijas krimināllikumā, kā arī par vēršanos pret žurnālistiem un sabiedriskajām organizācijām.

Piedāvātās izmaiņas cita starpā paredz likvidēt īpašo prokuratūru, kas nodarbojas ar nozīmīgu korupcijas gadījumu izmeklēšanu, kā arī pazemināt sodus par vairākiem nopietniem noziegumiem.

Izmaiņas kritizē arī Slovākijas prezidente Zuzana Čaputova. Ceturtdien viņa savas bažas pauda uzrunā Slovākijas parlamenta deputātiem.

"Izmaiņas krimināllikumā, par kurām jūs gatavojaties balsot, ir vienas no būtiskākajām līdz šim veiktajām izmaiņām krimināltiesību politikā. Šie grozījumi fundamentāli maina pieeju noziegumiem pret īpašumu un ekonomiskiem noziegumiem visplašākā mērā. No parastas zādzības līdz organizētai noziedzībai," teica Čaputova.

"To nepareiza vai nepārdomāta pielietošana var radīt neparedzamu kaitējumu sabiedrībai un neatgriezeniski ietekmēt to cilvēku tiesības, kuri ir cietuši no kriminālām aktivitātēm. Tik būtiskas izmaiņas krimināllikumā nekad nav notikušas bez pienācīgas izvērtēšanas."

Slovākijas premjera Roberta Fico valdība, kas ir pie varas kopš oktobra, uzstāj, ka speciālā prokuratūra ir jālikvidē, jo tā esot pārāk "politizēta".

Fico uzstāj, ka prokuratūra īpaši vēršas pret viņa politiskajiem līdzgaitniekiem.

Fico kritiķi raizējas, ka viņa vadībā Slovākija, līdzīgi kā Viktora Orbāna vadītā Ungārija, varētu novērsties no prorietumnieciskā kursa.

Pēdējos gados desmitiem ar valdošo partiju "Smer" saistītu augstu amatpersonu, policistu, tiesnešu, prokuroru, politiķu un uzņēmēju ir apsūdzēti un notiesāti par korupciju un citiem noziegumiem. Vairāku citu personu lietas vēl nav pabeigtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti