Itālijā streiko sabiedriskā transporta šoferi; nemierā ar «jostu savilkšanu» nozarei

Itālijā transporta nozares darbinieku streika dēļ piektdien būtiski traucēta iekšzemes pasažieru transporta kustība. Nozares pārstāvji norādīja, ka galvenā neapmierinātība ir par nesen pieņemto nākamā gada budžetu, kas paredz pamatīgu finansējuma samazinājumu transporta nozarē strādājošajiem.

Piektdien notiekošais streiks ir pirmais no vairākiem, kas ieplānoti tuvākajās dienās. Tas notika Itālijas centrālajā daļā, arī Romā. Streikus organizēja divas lielākās Itālijas arodbiedrības, un tajos piedalās autobusu un vilcienu vadītāji. 

Viņu neapmierinātība ir par samazināto finansējumu nozarei nākamā gada budžetā, kā arī šī finansējuma novirzīšanu citur, kur valdošai koalīcijai esot lielāks atbalstītāju loks.

"Nākamo dažu gadu laikā finansējums pensijām tiks samazināts par 60 miljardiem. Valdība mēģina runāt par citām lietām, taču nerunā par pašu būtību. Mēs jautājam, vai viņi cīnās ar nodokļu nemaksātājiem, kā arī vai tiek uzlabota mūsu darba drošība, bet nekas netiek atbildēts. Un diemžēl joprojām katru dienu mums ir divi trīs nāves gadījumi darba vietā," sacīja Itālijas strādnieku arodbiedrības vadītājs Pjērpaulo Bombardjērī.

Citviet Itālijā piektdien notika dažādas streika atbalsta akcijas. 

Streiku sabiedriskā transporta sektorā ievadīja arodbiedrību strīds ar Itālijas transporta ministru Mateo Salvīni. Lai saīsinātu streiku, kas bija paredzēts astoņu stundu garumā, viņš piedraudēja piespiest darbiniekus atgriezties darbā ar obligātajiem darba rīkojumiem. 

Tāpēc autobusi, metro, tramvaji, vilcieni un prāmji nekursēja tikai četras stundas.

Pirmie satiksmes ierobežojumi pilsētās bija manāmi jau no rīta. Atcelto vilcienu dēļ starp Romas centru un starptautisko Romas Fjumičīno lidostu kursēja rezerves autobusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti