Jaunkaledonijā vardarbīgi protesti pret Parīzes rosinātajām vēlēšanu reformām

Francijai piederošajā Klusā okeāna teritorijā Jaunkaledonijā ceturto nakti norisinājās vardarbīgi protesti pret Parīzes ierosinātajām vēlēšanu reformām, kas ir saniknojušas vietējos neatkarības atbalstītājus.

Nemierus Jaunkaledonijā izraisīja Francijas parlamenta apakšpalātas Nacionālās asamblejas pieņemtais likumprojekts,

kas piešķirs balsstiesības Jaunkaledonijas vietējās vēlēšanās Francijas pilsoņiem, kuri teritorijā ir nodzīvojuši vismaz 10 gadu.

Lēmuma kritiķi uzskata, ka no tā ieguvēji būs politiķi, kuri atbalsta Jaunkaledonijas palikšanu Francijas sastāvā, un tas vēl vairāk marginalizēs pamatiedzīvotājus kanakus, kuri savulaik cieta no stingras segregācijas politikas un plaši izplatītas diskriminācijas.

Nemieros, kas izcēlās pirmdien, līdz šim ir nogalināti vismaz pieci cilvēki, kuru vidū bija arī divi policisti. Vēl vairāki simti cilvēku ir guvuši ievainojumus.

Jaunkaledonijā, kur dzīvo aptuveni 270 000 iedzīvotāju, ir izsludināts ārkārtas stāvoklis un komandantstunda. Uz salu grupu, kas atrodas starp Austrāliju un Fidži, ir nosūtīti policijas papildspēki, lai atjaunotu mieru un kārtību. Taču pagaidām tas nav devis rezultātus, jo Francijas valdības pārstāvji paziņojuši, ka vietējās varasiestādes vairs nekontrolē atsevišķas apdzīvotās vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti