Eiropas Savienībā aizliedz vēl četru Krievijas mediju izplatīšanu

Eiropadome piektdien pieņēma lēmumu Eiropas Savienības (ES) teritorijā apturēt Krievijas mediju "RIA Novosti", "Rossijskaja gazeta" un "Izvestija", kā arī ar Maskavu saistītā "Voice of Europe" pārraidīšanu un izplatīšanu.

Eiropadomes rezolūcijā teikts, ka šie mediji atrodas pastāvīgā Krievijas varasiestāžu kontrolē un tie kalpo kā instrumenti situācijas destabilizēšanai kaimiņvalstīs.

Tiesa, mediju līdzstrādniekiem netiks aizliegts darboties ES, piemēram, vākt datus, gatavot intervijas publicēšanai Krievijā un citās valstīs ārpus ES.

Aizliegta tikai to produktu pārraidīšana un izplatīšana ES.

Krievija īsteno sistemātisku dezinformācijas kampaņu un izmanto savus medijus, lai manipulētu viedokļus, rupji izkropļotu faktus un iejauktos kaimiņvalstu iekšējās lietās, norādīja Eiropadome. Varasiestāžu izmantoto mediju galvenais mērķis ir attaisnot militāro agresiju Ukrainā.

Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova jau paziņojusi, ka Krievija atbildēs uz savu mediju pārraidīšanas aizliegumu Eiropā.

"Pie pasākumiem šobrīd tiek strādāts," sacīja Zaharova.

Eiropadome arī norādīja, ka četri minētie mediji "vēršas pret Eiropas politiskajām partijām, īpaši vēlēšanu periodos".

Beļģija jau pagājušajā mēnesī sāka izmeklēšanu par iespējamu Krievijas iejaukšanos jūnijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Beļģijas izlūkdienests guvis apstiprinājumu, ka pastāv tīkls, kas cenšas graut atbalstu Ukrainai, norādīja varasiestādes.

Čehijas valdība noteikusi sankcijas vairākiem cilvēkiem, kad tur tika atmaskota prokrieviskas ietekmes operācija. Uzrunāti EP deputāti un viņiem piedāvāta naudu par Krievijas propagandas izplatīšanu.

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī ES jau apturējusi RT, "Sputņik" un citu propagandistu darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti