Tiesa Moldovā atļauj rīkot referendumu par valsts pievienošanos ES

Moldovas Konstitucionālā tiesa otrdien, 16. aprīlī, paziņojusi, ka valdības ierosinātais referendums par valsts pievienošanos Eiropas Savienībai (ES) atbilst Moldovas pamatlikumam un tas varēs notikt.

Pēc tiesas lēmuma publicēšanas Moldovas parlamenta priekšsēdētājs Igors Grosu paziņoja, ka tautas nobalsošanas notiks vienlaicīgi ar prezidenta vēlēšanām 20. oktobrī, vēsta raidsabiedrība RFI.

Savukārt Moldovas prezidente Maija Sandu, kura kandidēs uz otro pilnvaru termiņu, aicināja politiskās partijas, nevalstiskās organizācijas un pilsoņus būt vienotiem un atbalstīt valsts iestāšanos ES.

Valdošā proeiropeiskā partija "Rīcība un solidaritāte" iepriekš bija paziņojusi, ka iedzīvotājiem referendumā būs jāatbild uz jautājumu: "Vai jūs atbalstāt Moldovas pievienošanos ES?".

Ja vairākums moldāvu nobalsošanā atbildēs "jā", tad valsts konstitūcijā tiks veikti vairāki grozījumi. Pamatlikuma preambulā tiks iekļauta atsauce uz Eiropas identitāti un Moldovas Eiropas attīstības ceļa neatgriezeniskumu. Konstitūcijā būs arī atsevišķs pants par "Eiropas integrāciju".

Tajā būs noteikts, ka Moldova pievienojas ES līgumiem un tiesību aktiem, ar ko pārskata ES dibināšanas līgumus, kuriem būs prioritāte pār valsts tiesību aktiem.

Šomēnes veiktā socioloģiskajā aptaujā 56,5% respondentu atbildēja, ka referendumā viņi gatavojas balsot par Moldovas pievienošanos ES, bet 25,2% atbildēja, ka balsos pret iestāšanos blokā. 7,3% sacīja, ka nedomā piedalīties referendumā, bet 9,5% respondentu vēl nebija izlēmuši par savu izvēli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti