Dienas ziņas

Turcijas parlaments sāk izskatīt Zviedrijas dalību NATO

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Somija slēgs austrumu robežkontroles punktus ar Krieviju

Somija līdz 2024. gada februārim slēgs pusi robežpunktu ar Krieviju

Somija nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ slēgs pusi no robežpunktiem ar Krieviju, ceturtdien paziņoja iekšlietu ministre Mari Rantanena. Vālimā, Nuijamā, Imatras un Nīrala robežšķērsošanas punkti tiks slēgti plkst.00.00 naktī uz sestdienu.

Pēc tam starptautiskās aizsardzības pieteikumus varēs iesniegt ziemeļu robežšķērsošanas vietās Vartiusā, Sallā, Kūsamo un Raja-Josepi, kuri joprojām būs atvērti.

Ierobežojumi būs spēkā līdz 2024. gada 18. februārim.

"Šis lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz robežsargu un citu aģentūru informāciju un secinājumiem. Ir skaidras norādes, ka ārvalstu varasiestādēm ir bijusi nozīme to [cilvēku] ierašanās procesā, kuri nelikumīgi šķērsoja robežu," sacīja Rantanena.

Viņa norādīja, ka Somija dažādās valodās un pa dažādiem kanāliem vērsīsies pie tiem, kas mēģina iekļūt valstī, un tiem, kas viņiem palīdz, ar aicinājumu, ka robežas ir slēgtas un nelikumīga ieceļošana ir novērsta.

Robežsardzes dienesta pārstāvis Marku Hasinens sacīja, ka minētie kontrolpunkti tiks fiziski slēgti, t. i., caur tiem netiks atļauta satiksme.

Somijas premjerministrs Peteri Orpo norādīja, ka valdība vēlas nopietni reaģēt uz notiekošo uz robežas.

"Būdama Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, Somija stingri nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā. Tādēļ mēs jau iepriekš esam bijuši gatavi dažādām Krievijas provokācijām un ļaunprātīgām darbībām," teica Orpo.

"Līdz ar to šī situācija mums nav pārsteigums. Šis ir Krievijas mēģinājums radīt plaisas dažādās sabiedrību grupās. Taču mēs esam reaģējuši izlēmīgi un ātri. (..) Tādēļ valdība šodien ir lēmusi slēgt robežpunktus uz austrumu robežas."

Viņš paziņoja, ka Krievijas robežsargu prakse ir mainījusies un viņi ir sākuši laist pāri robežai cilvēkus bez atbilstošiem dokumentiem.

Somijas un Krievijas robežsardzes iestādes gadiem ilgi sadarbojās, lai nepieļautu nelegālu robežas šķērsošanu. Taču tagad Krievija ir mainījusi līdzšinējo politiku un ļauj nelegālajiem imigrantiem netraucēti turpināt savu ceļu uz Somiju, lai gan tiem nav nekādu derīgu ceļošanas dokumentu, šonedēļ paziņoja Rantanena.

Valdība ir saņēmusi operatīvo informāciju, kas liecina, ka situācija uz robežas ir nopietnāka, nekā tika uzskatīts vēl otrdien. Tad Somijas varasiestādes pirmo reizi minēja iespēju īstenot ierobežojošus pasākumus sakarā ar strauju patvēruma lūdzēju pieplūdumu.

Somu laikraksts "Helsingin Sanomat" iepriekš vēstīja, ka viens no valdībā apspriestajiem variantiem bijis noteikt ierobežojumus robežas šķērsošanai uz pilsonības pamata, lai robežu šķērsot varētu tikai Šengenas zonas pilsoņi. Tomēr tas neliegtu patvēruma lūdzējiem pieteikties tam uz robežas.

Ja robežpunkti tiktu slēgti, patvērumu lūgt nebūtu iespējams.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti