Pētījums: Mākslīgais intelekts visvairāk apdraud darbiniekus ar augstu akadēmisko izglītību

Mākslīgais intelekts apdraud miljoniem darbavietu Dienvidkorejā, liecina Dienvidkorejas Centrālās bankas ceturtdien publicētais pētījums. Nākamajās divās desmitgadēs bez darba varētu palikt četri miljoni cilvēku, turklāt īpaši apdraudēti ir darbinieki ar augstu akadēmisko izglītību.

Straujā mākslīgā intelekta (MI) tehnoloģiju attīstība ir izraisījusi globālas bažas par visu – sākot ar darbavietu zaudēšanu un kiberuzbrukumiem, beidzot ar to, ka cilvēki zaudē kontroli pār pašu izstrādātajām sistēmām.

Jaunākajā bankas pētījumā teikts, ka, pieaugot mākslīgā intelekta popularitātei un izmantošanai valstī, aptuveni 3,9 miljoni darbavietu Dienvidkorejā ir apdraudētas, vēstīja ziņu aģentūra AFP.

Mākslīgais intelekts visvairāk apdraudētu tādu profesiju pārstāvjus kā juristus, grāmatvežus un ķīmiķus.

"Darbiniekus ar augstiem ienākumiem un akadēmisko izglītību mākslīgais intelekts ietekmē vairāk, un viņiem ir lielāks risks tikt aizstātiem [ar šo tehnoloģiju]," secināts pētījumā.

Par īpaši apdraudētiem šīs profesijas pārstāvjus padara tas, ka MI var ātri paveikt lielus analītiskos un kognitīvos uzdevumus, minēts pētījumā.

Tikmēr vismazāk iespēju zaudēt darbu tehnoloģiju attīstības dēļ bija reliģisko profesiju pārstāvjiem, ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem un pasniedzējiem.

Dienvidkorejas banka arī secinājusi, ka, lai gan mākslīgā intelekta tehnoloģija apdraud vairākas jau šobrīd pastāvošas darbavietas, tā arī rada jaunas nodarbinātības iespējas, tostarp inženieriem, kas izstrādā un uztur mākslīgā intelekta sistēmas.

Tāpat arvien pieaugs darbavietu skaits dažādos ar MI saistītos jaunuzņēmumos.

Taču, tā kā jaunās amata vietas ir "koncentrētas" vienā konkrētā jomā, daļa darbinieku var saskarties ar grūtībām darba maiņas procesā, ko izraisījusi mākslīgā intelekta ieviešana, minēts pētījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti