Nav skaidrības par bojāgājušo bēgļu skaitu pēc kuģa nogrimšanas pie Grieķijas krastiem

Vairākas dienas pēc migrantu kuģa apgāšanās pie Grieķijas krastiem nav skaidrības par to, cik daudz cilvēku atradās uz tā klāja. Starptautiskā Migrācijas organizācija lēš par 700-750 cilvēkiem, tajā skaitā vismaz 40 bērniem. Savukārt nevalstiskā organizācija "Save the Children" ziņo par aptuveni 100 bērniem, kas varēja atrasties uz kuģa tā apgāšanās brīdī.  

ĪSUMĀ:

  • Vairākas dienas pēc kuģa katastrofas pie Grieķijas krastiem nav skaidrības par bojāgājušo skaitu.
  • Izdevās izglābt 104 cilvēkus, bet oficiāli apstiprināta 79 cilvēku nāve.  
  • Izglābtos pārvedīs uz Atēnu bēgļu uzņemšanas centru, mēģinās identificēt.
  • ANO mudina ES izstrādāt efektīvu migrācijas politiku, lai šādas situācijas neatkārtotos.
  • Saistībā ar katastrofu aizturēti 9 Ēģiptes pilsoņi, kuri izglābti no nogrimušā kuģa.
  • Atēnās sākās protesti pret migrācijas politiku. 

Nav skaidrības par bojāgājušo bēgļu skaitu pēc kuģa nogrimšanas pie Grieķijas krastiem
00:00 / 03:13
Lejuplādēt

Zvejas kuģis ar migrantiem pirms vairākām dienām devās ceļā no Ēģiptes uz Itāliju, pa ceļam piestājot pie Lībijas piekrastes. Vēlāk, turpinot ceļu līdz Itālijai un atrodoties aptuveni 90 kilometru attālumā no Grieķijas dienvidrietumu piekrastes, kuģis nogrima. Grieķijas sabiedriskais medijs "ERT" tikmēr paziņojis, ka Grieķijas krasta apsardzes drons dienu pirms kuģa nogrimšanas fiksējis to netālu no Grieķijas krastiem. Krasta apsardze sazinājās ar kuģa apkalpi, taču apkalpes locekļi atteicās no piedāvātās palīdzības.

Kuģis atradās starptautiskajos ūdeņos, tāpēc Grieķijas krasta apsardze glābšanas operāciju varēja sākt tikai pēc katastrofas.

Kopumā izdevās izglābt 104 cilvēkus, bet oficiāli apstiprināta 79 cilvēku nāve. Taču kopējais upuru skaits varētu būt daudzkārt lielāks.

Grieķijas glābšanas iestādes nogādāja izglābtos cilvēkus ostas pilsētā Kalamatā. ANO Bēgļu aģentūras pārstāve Grieķijā Erasmija Roumana sarunā ar Spānijas medijiem pavēstīja, ka tuvākajās dienās izglābtos cilvēkus pārvedīs uz Atēnu bēgļu uzņemšanas un identifikācijas iestādi.

"Izdzīvojušie galvenokārt ir vīrieši un jauni zēni, varbūt pusaudži. Tāpēc viņi ir jāidentificē, lai saprastu, vai viņu vidū ir bērni bez pavadoņiem. Tas notiks Atēnās. Un jā, šis ir izdzīvojušo profils. Mēs neesam redzējuši sievietes vai mazus bērnus, taču tika ziņots, ka bija vairākas sievietes un bērni, taču es nevaru jums konkretizēt to skaitu," sacīja Roumana.

Katastrofā izdzīvojušie stāstīja, ka katrs no viņiem par braucienu samaksājis piecus līdz sešus tūkstošus eiro.

Viņi pārsvarā bija Sīrijas, Afganistānas un Pakistānas pilsoņi.

Reaģējot uz traģisko kuģa nogrimšanu, Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs nācis klajā ar paziņojumu, kurā mudinājis Eiropas Savienību (ES) solidarizēties un izstrādāt efektīvu migrācijas politiku, lai šādas situācijas neatkārtotos. Viņš uzsvēra, ka notikusī katastrofa nav tikai Grieķijas problēma.

"Es domāju, ka ir pienācis laiks cilvēkiem saprast, ka migrācija ir neizbēgama.

Pasaulei ir nepieciešama migrācija, bet migrācija ir jāveic regulāri un sakārtotā veidā.

Un, ja valstis neiesaistās sakārtotu un regulāru migrācijas apstākļu radīšanā, migranti kļūs par kontrabandistu un cilvēku tirgotāju upuriem, un sekas būs tikpat traģiskas," sacīja Gutērrešs.

Grieķijas varas iestādēm jau nācies iesaistīties cīņā ar iespējamiem cilvēku kontrabandistiem saistībā ar notikušo kuģa nogrimšanu. Grieķijas krasta apsardze aizturējusi deviņus Ēģiptes pilsoņus, kas tiek turēti aizdomās par migrantu transporta organizēšanu.

Aizturētie Ēģiptes pilsoņi tika izglābti kopā ar citiem katastrofā izdzīvojušajiem cilvēkiem un šobrīd tiek apsūdzēti noziedzīgas organizācijas izveidošanā.

Traģiskie notikumi netālu no Grieķijas krastiem izraisīja protestus Atēnās. Ceturtdienas vakarā pilsētas Sintagmas laukumā pulcējās vairāk nekā 1000 cilvēku. Demonstranti, kas galvenokārt pārstāv kreisā spārna organizācijas, tostarp ar komunistisko partiju saistīto arodbiedrību PAME, protestēja pret Eiropas Savienības migrācijas politiku.

Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu ministri vienojušies padarīt stingrāku bloka patvēruma politiku, un diskusijas par jauno plānu solās būt ilgas un smagas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti