Lietuva un «Rheinmetall» cer būvēt munīcijas ražotni

Lietuva ir apņēmības pilna būvēt 155 milimetru munīcijas ražotni. Šāda nodoma protokolu otrdien Viļņā parakstīja Lietuvas valdība un Vācijas aizsardzības rūpniecības milzis "Rheinmetall".

Parakstīšanas pasākumā Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte citēja Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, sakot, ka "brīvībai ir jābūt labāk bruņotai nekā tirānijai".

Nodomu protokola saturs pagaidām netiek publiskots.

"Tas būs Lietuvas vēsturē līdz šim lielākais ieguldījums aizsardzības sektorā. Tā būs arī viena no lielākajām investīcijām Lietuvas vēsturē. Tas dos impulsu mūsu rūpniecībai, mūsu ekonomikai un mūsu reģiona drošībai," sacīja Lietuvas ekonomikas un inovāciju ministre Aušrine Armonaite.

"Viena no galvenajām mācībām no kara Ukrainā ir tas, ka munīcijas ražošana valstī uz vietas ir valsts drošības un aizsardzības pamatinterese. Tas ir kaut kas, ko mēs esam gribējuši daudzus gadus, un tagad tas kļūst par realitāti," piebilda Lietuvas aizsardzības ministrs Laurīns Kasčūns.

Lietuva jau šogad cer uzsākt galvenos darbus pie projekta – arī 155 milimetru munīcijas rūpnīcas celtniecību.

Kā apstiprinājušas valdības amatpersonas, rūpnīca varētu atrasties uz Lietuvas valstij piederoša zemesgabala Radvilišķu rajonā valsts ziemeļos.

Zemesgabalu netālu no Baisogalas pašlaik iznomā Lietuvas Veselības zinātņu universitāte (LSMU).

"Rheinmetall" ir pieteikusies liela investīciju projekta statusam. Uz liela mēroga investīciju projektiem ierasti tiek attiecināti īpaši investīciju un uzņēmējdarbības nosacījumi.

Lietuvas parlaments pagājušajā nedēļā sāka izskatīt Ekonomikas un inovāciju ministrijas izstrādātu tiesību aktu grozījumu paketi, lai lielākie Rietumu ieroču un munīcijas ražotāji, arī "Rheinmetall", varētu pēc iespējas ātrāk uzbūvēt savas ražotnes Lietuvā.

Valdība ierosina noteikt kārtību, kādā liela mēroga aizsardzības projektu būvniecību varētu sākt bez parastās būvatļaujas. Tomēr atļauja būtu obligāti jāsaņem pirms būvniecības pabeigšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti