Igaunijas reģionālo lietu ministrs atkāpjas no amata

Igaunijas reģionālo un lauku lietu ministrs Madiss Kallass otrdien atkāpies no amata un atgriezies darbā parlamentā.

Iepriekš Kallass bija paziņojis, ka demisionēs, ja līdz aprīļa vidum netiks atbalstītas nozīmīgas viņa iniciatīvas. Sava amata termiņu viņš bija noteicis vienu gadu līdz 15. aprīlim.

Viņš norādīja, ka ministra amatā vēlējās cīnīties par Igaunijas lauku dzīvi un samazināt reģionālo nevienlīdzību.

Sociāldemokrātu politiķis Kallass, kurš iepriekš bija vides ministrs, atzina, ka pēdējā mēneša laikā ir pavirzījusies vairāku nozīmīgu jautājumu risināšana, taču uzsvēra, ka lauksaimniecības un reģionālā politika ir jāīsteno konsekventi un vienlīdzīgi ar politiku visās pārējās galvenajās nozarēs.

Madiss Kallass reģionālo un lauku lietu ministra amatā stājās kopā ar premjerministres Kajas Kallasas pēc parlamenta vēlēšanām izveidoto valdību pagājušā gada 17. aprīlī.

Par lēmumu atkāpties Kallass pirms divām nedēļām informējis Sociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētāju Lauri Lēnemetsu.

Lēnemetss ziņu aģentūrai BNS otrdien teica, ka ministra demisijas galvenais iemesls esot ģimenes apsvērumi, jo Kallasa ģimene ar trim maziem bērniem dzīvo Sāremā.

Partijai esot vairāki spēcīgi kandidāti, kurus virzīt reģionālo un lauku lietu ministra amatam, apliecināja sociāldemokrātu līderis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti