Rīta Panorāma

Baltais nams par vienotu palīdzības paketi Izraēlai un Ukrainai

Rīta Panorāma

Valsts policijas koledžas Atvērto durvju diena

Gruzijas strīdi "Ārvalstu ietekmes" likuma dēļ

Gruzijas parlamentā kautiņš «ārvalstu aģentu» likumprojekta dēļ

Gruzijas parlamentā izcēlies kautiņš pretrunīgi vērtētā "ārvalstu aģentu" likumprojekta dēļ. Vienlaikus galvaspilsētā Tbilisi notika plaši protesti pret iniciatīvu, kas apgrūtinās iespējas nevalstiskajam sektoram saņemt finansējumu no ārzemēm.

Debašu laikā parlamentā kādas opozīcijas partijas līderis uzbruka parlamenta vairākuma līderim – valdošas partijas "Gruzijas sapnis" pārstāvim un sākās "dūru vicināšana", kuras dēļ tika pārtraukta sēdes tiešraide televīzijā. Kautiņš izcēlies starp opozīcijas partijas "Pilsoņi" deputātu Elisašvili un "Gruzijas sapņa" pārstāvi Mamumu Mdinaradzi.

Likumprojekts paredz, ka medijiem un nekomerciālām organizācijām, kas vismaz piekto daļu finansējuma saņem no ārvalstīm, jāreģistrējas kā ārvalstu ietekmei pakļautām organizācijām, un tā kritiķi "velk paralēles" ar bēdīgi slaveno Krievijas "Ārvalstu aģentu likumu".

Pie parlamenta šajā laikā bija pulcējušies apmēram 10 000 iedzīvotāju ar Gruzijas un Eiropas Savienības karogiem un skandēja saukli "Nē Krievijas likumam!". "Gruzija pieder Eiropai, un tā nekad vairs nebūs Krievijas pagalms," norādīja kāds aktīvists. Vismaz 14 cilvēki aizturēti, un protestos traumas esot guvis viens likumsargs.

Arī prezidente Salome Zurabišvili paziņojusi, ka neparakstīs šo likumu, taču situācija var mainīties pēc viņas pilnvaru beigām.

Valdošā partija likumprojektu virza atkārtoti, un tās nostāju nav mainījuši plašie protesti pirms gada.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti