Trampam piespriež 355 miljonu dolāru naudas sodu un trīs gadus aizliedz vadīt biznesu Ņujorkā

ASV tiesnesis piektdien, 16. februārī, piesprieda eksprezidentam Donaldam Trampam samaksāt gandrīz 355 miljonu dolāru soda naudu un uz trim gadiem aizliedza viņam vadīt biznesu Ņujorkā, atzīstot viņu par vainīgu krāpšanā.

"Tiesa ar šo aizliedz Donaldam Trampam trīs gadus pildīt jebkuras Ņujorkas korporācijas vai citas juridiskas struktūras Ņujorkā vadītāja vai direktora pienākumus," savā nolēmumā rakstīja tiesnesis Artūrs Engorons, piespriežot Trampam samaksāt 354 868 768 dolārus.

Tiesnesis atzina, ka Tramps gadiem ilgi izmantojis shēmu, kuras mērķis bija maldināt bankas un citus ar finanšu pārskatiem, kas uzpūta bijušā prezidenta bagātību.

Tiesnesis nolēmis, ka bijušais prezidents uzpūtis savu bagātību finanšu pārskatos, kas tika sniegti bankām, apdrošinātājiem un citiem, lai slēgtu darījumus un dabūtu kredītus.

Tiesnesis pieņēma lēmumu pēc 2,5 mēnešus ilgas tiesas prāvas, kurā republikāņu prezidenta amata kandidāts zem zvēresta apgalvoja, ka viņš esot kļuvis par upuri negodīgai tiesu sistēmai.

Stingrais sods ir uzvara Ņujorkas ģenerālprokurorei demokrātei Letišai Džeimsai, kura iesūdzēja Trampu tiesā par, viņasprāt, ne tikai nekaitīgu lielīšanos, bet gadiem ilgu krāpniecisku praksi, kad viņš izveidoja starptautisku debesskrāpju, golfa laukumu un citu īpašumu kolekciju, kas viņam atnesa bagātību, slavu un vietu Baltajā namā.

Trampa advokāti vēl pirms sprieduma pasludināšanas paziņoja, ka to pārsūdzēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti