Rīta Panorāma

Zviedrijas prokuratūra neatsāks "Estonia" katastrofas izmeklēšanu

Rīta Panorāma

Izraēlas armija veic militāru operāciju arī slimnīcā Gazas joslas

Grāmatu tirgotāji turpinās darbu Parīzes centrā olimpiādes laikā

Tradicionālie grāmatu tirgotāji Parīzē darbu turpinās arī olimpiādes laikā

Francijas galvaspilsētas Parīzes mazie lietoto grāmatu tirgotāji guvuši uzvaru cīņā par tiesībām turpināt darbu olimpiādes laikā. Varas iestādes viņus plānoja pārvietot atklāšanas ceremonijas dēļ.

Grāmatu tirgotājs Mišels Botarts norādīja: "Pirmkārt, laime. Mēs uzvarējām. Otrkārt, atvieglojums, jo mēs jau septiņus mēnešus esam pretojušies tam, ka mums jāpārvācas, un tas nebija viegli, jo mēs esam mazi grāmatu tirgotāji. Mēs neesam sagatavoti un apmācīti, lai ieietu šajā pasaulē ar visiem izaicinājumiem, kas mums patiešām nav pārvarami."

Grāmatu tirgotājus ar stendiem Parīzes centrā ir iemīļojuši gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi, tomēr pēc Covid-19 pandēmijas krītas pārdošanas apjoms. Vēl lielākas problēmas varēja sagādāt pagājušā vasarā policijas pieņemtais lēmums drošības apsvērumu dēļ vairākas dienas pirms atklāšanas ceremonijas un tās laikā pārvietot vairākus simtus tirdzniecības vietu. Tas pārdevējiem varētu radīt pat bankrota risku. 

Šonedēļ Francijas prezidents Emanuels Makrons lūdza iekšlietu ministru un policiju atļaut grāmatu tirdzniecību ierastajās vietās, jo tas esot dzīvs galvaspilsētas mantojums. Tomēr ar papildu drošības pasākumiem tirgotājiem būs jārēķinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti