Navaļnija sieva: Putins un viņa līdzgaitnieki nepaliks nesodīti

Krievijas vadonis Vladimirs Putins un viņa līdzgaitnieki nepaliks nesodīti, ja izrādīsies, ka Krievijas amatpersonas nav melojušas par ieslodzītā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāvi, piektdien, uzrunājot sanākušos Minhenes drošības konferencē, paziņoja Kremļa kritiķa sieva Jūlija.

"Izdzirdot šo ziņu (par Alekseja nāvi), es uzreiz sāku domāt – būt te vai uzreiz doties pie saviem bērniem," sacīja Jūlija Navaļnija. "Bet tad es padomāju – ko gan Aleksejs manā vietā darītu? Un esmu pārliecināta, ka viņš būtu te." 

Opozicionāra sieva Minhenes drošības konferencē aicināja starptautisko sabiedrību apvienoties un cīnīties pret "šausminošo režīmu" Krievijā.

"Es nezinu, vai ticēt tām briesmīgajām ziņām, ko mēs saņemam tikai no Krievijas valsts informācijas avotiem. Mēs nevaram ticēt Putinam un Putina valdībai; viņi vienmēr melo.

Bet, ja tā ir taisnība, tad es vēlos, lai Putins, visa viņa apkārtne, Putina draugi, viņa valdība zinātu: viņiem būs jāatbild par to, ko viņi izdarījuši ar mūsu valsti, ar manu ģimeni un manu vīru. Un šī diena pienāks ļoti drīz," teica Jūlija Navaļnija.

"Un es vēlos aicināt visu starptautisko sabiedrību, visus, kas ir šeit zālē, cilvēkus visā pasaulē apvienoties un uzveikt šo ļaunumu, šo šausmīgo režīmu, kas šobrīd ir Krievijā.

Šim režīmam un Putinam ir jānes personīga atbildība par visām tām drausmīgajām lietām, ko tie dara ar manu valsti, mūsu valsti Krieviju, šo pēdējo gadu laikā," teica Navaļnija sieva.

47 gadus vecā Jūlija Navaļnija ir krievu ekonomiste un jau 24 gadus – arī pasaulē plaši zināmā Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija sieva. Pāris iepazinās 90. gadu beigās, kopīgi atpūšoties Turcijā. Abu ģimenē aug divi bērni – meita Darja un dēls Zahars.

Jūlija Navaļnaja ar vīru Alekseju, 2015. gadā
Jūlija Navaļnaja ar vīru Alekseju, 2015. gadā

Navaļnija arī dēvēta par "Krievijas opozīcijas pirmo lēdiju".

"Kad runājam par Alekseja Navaļnija politiku, vērā vienmēr jāņem divas personas – Jūlija un Aleksejs Navaļniji," pērnā gada izskaņā publicētā intervijā pauda Krievijas politiskā žurnāliste, politoloģe un rakstniece Jevgēņija Aļbaca.

Aļbaca, kura 2022. gadā pameta Krieviju un pārcēlās uz ASV, savulaik iepazinās ar Navaļniju, kad tolaik politikā vēl pirmos soļus sperošais Aleksejs sāka apmeklēt viņas rīkotos Krievijas jauno demokrātu saietus.

"Tie ir divi cilvēki, kas pārstāv vienu politiķi – Alekseju Navaļniju," viņa teica. "Aleksejs ir ļoti talantīgs cilvēks, bet Jūlija ir motivators, ļoti spēcīgs virzītājspēks. Viņa ir cilvēks, kas Aleksejam radīja mērķi, uz kuru tiekties."

Publiciste arī stāstīja, ka abi bija nesaraujami jau kopš pirmās satikšanās.

Laikā, kad Navaļnijs sāka publiskās gaitas, regulāri publicējot blogus, kas izgaismoja noziedzību un korupciju valstī, Jūlija kļuva par viņa sekretāri un asistenti. Un, lai arī viņa savu laulāto draugu nepagurstoši un stingri atbalstījusi, pati lielākoties izvēlējusies palikt vīra ēnā.

Plašāku sabiedrības uzmanību viņa ieguva 2020. gadā, kad viņas vīrs tika saindēts un hospitalizēts Omskā. Viņa tieši vērsās pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina un panāca, ka Navaļnijam ļauj izceļot no Krievijas, lai saņemtu mediķu palīdzību Vācijā.

Kopš Navaļnijs bijis ieslodzījumā, viņa kļuvusi par opozicionāra runaspersonu, vēršoties gan pie starptautiski ietekmīgām amatpersonām dažādos publiskos pasākumos, gan arī ziņojot par sava vīra gaitām sociālajos tīklos.

Tad, kad Krievija 2022. gadā iebruka Ukrainā, Jūlija savā "Instagram" kontā, kur viņai ir gandrīz miljons sekotāju, ievietoja fotogrāfiju, kurā redzama kopā ar savu dēlu Zaharu.

Abi šajā attēlā tur rokās plakātu ar uzrakstu "Karam – nē! Putins nav Krievija".

 

Lai arī nav zināms, kur Jūlija kopā ar ģimeni dzīvo šobrīd, visticamāk, tā ir Vācija, kur viņa ieradās 2020. gadā, kad tur pēc noindēšanas mēģinājuma ārstējās viņas vīrs Aleksejs Navaļnijs.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde piektdien, 16. februārī, paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Tomēr Navaļnija komandas rīcībā pagaidām nav informācijas, kas apstiprinātu viņa nāvi.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību. Tikmēr Kremļa oponenti, kas pametuši Krieviju, ir tiešāki – Navaļnija nāvi sauc par slepkavību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti