Krievu žurnālists: Lieli protesti pēc Navaļnija nāves Krievijā nav gaidāmi

Krievu žurnālists Kirils Nabutovs uzskata, ka opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāve ieslodzījumā, visticamāk, neizraisīs lielus protestus Krievijā, jo opozicionāra nāve varētu būt daudzus iebiedējusi.

"Manuprāt, tā bija lēna, lēna slepkavība, kurai bija divi dažādi mērķi. No vienas puses, likvidēt bīstamo, traucējošo. To, kas atklāj daudz sliktu lietu par varu, par varas cilvēkiem," stāsta Nabutovs.

"Un, no otras puses, šķiet, ka tā ir sava veida demonstrācija visiem, kas varbūt domā par kaut kādiem protestiem. "Varbūt es piedalīšos tajā protestā vai tajā sanāksmē, vai tajā manifestācijā. Es nezinu, uzrakstīšu, piemēram, ierakstu sociālajos tīklos." Šādiem cilvēkiem tas bija piemērs, zīme apsvērt šo lietu. Un padomāt, pirms rīkoties. Pirms kaut ko darīt."

Līdzīgi spriež arī Navaļnija paziņa, trimdā dzīvojošais krievu uzņēmējs Jevgēnijs Čičvarkins, ar kuru sazinājās RUS.LSM žurnālisti.

Čičvarkins savulaik palīdzēja apmaksāt rēķinu par Navaļnija ārstēšanos Berlīnes slimnīcā, kad viņš bija saindēts.

Čičvarkins atceras, ka Navaļniju nebija iespējams atrunāt no atgriešanās Krievijā, lai arī viņš to esot mēģinājis.

Navaļnija līdzgaitnieki sapratuši, ka šāds rezultāts gaidāms, taču neviens to neesot gribējis izteikt vārdos.

Uz jautājumu, vai Navaļnija nāve varētu kļūt par tādu kā modinātājzvanu, lai cilvēki Krievijā izietu ielās, Čičvarkins atbild:

"Nē, cilvēki baidās. Tas ir autoritārs režīms. Bet 34 gadus dzīvojot režīmā, kur ir izvēle, atklātība un demokrātija, Latvijas iedzīvotājiem mazliet grūti to saprast."

"Pilnīga, totalitāra kontrole būs pār tiem, kas izteiksies, kas uzstāsies, – visus iesēdinās sekundes laikā. Valsts ir pārgājusi no autoritāra uz totalitāru režīmu. Ja taisnību var teikt tikai virtuvē un čukstus, tas nozīmē, ka jūsu valsti ir sagrābuši ienaidnieki. Tas ir tas, kas ir noticis ar Krieviju," secina Čičvarkins.

"Tāpēc sabiedrībā nebūs rezonanses. Šodien virtuvēs būs ļoti daudz asaru, ļoti daudz stipro dzērienu, ļoti daudz naida."

Viens no Navaļnija līdzgaitniekiem Leonīds Volkovs atzinis, ka viņa domubiedriem ir jāseko Alekseja norādījumiem un jāturpina viņa iesāktā cīņa pret Putina režīmu.

"Nav nekāda burvju ieroča, nav nekādas sudraba lodes. Neatlidos prezidents Baidens zilā helikopterā un kailām rokām nenožņaugs Putinu.

Taču šis ļaunums – XXI gadsimta lielākais ļaunums – galu galā būs jāiznīcina. Un mums katru dienu jādara viss iespējamais, lai tas notiktu," mudina Volkovs.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde piektdien, 16. februārī, paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Tomēr Navaļnija komandas rīcībā pagaidām nav informācijas, kas apstiprinātu viņa nāvi.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību. Tikmēr Kremļa oponenti, kas pametuši Krieviju, ir tiešāki – Navaļnija nāvi sauc par slepkavību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti