Krieviju pametušie opozicionāri Navaļnija nāvi sauc par slepkavību

Vairāki Kremļa oponenti un kritiķi, kas pametuši Krieviju, opozicionāra Alekseja Navaļnija nāvi sauc par slepkavību.

Nobela Miera prēmijas laureāts, Krievijas neatkarīgā laikraksta "Novaja Gazeta" redaktors Dmitrijs Muratovs Navaļnija nāvi raksturoja kā slepkavību un uzsvēra, ka viņš ir ticis spīdzināts gadiem.

"Aleksejs Navaļnijs tika spīdzināts un mocīts trīs gadus. Kā man teica Navaļnija ārsts: ķermenis tādas lietas nevar izturēt. Alekseja Navaļnija sodam tika pievienota slepkavība," viņa teikto citē laikraksts "Novaja Gazeta".

Trimdā dzīvojošais Krievijas opozīcijas politiķis Garijs Kasparovs paudis, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nogalinājis Navaļniju lēni un publiski cietumā, vēsta ziņu aģentūra AFP.

Tikmēr raidsabiedrība BBC citē Krieviju pametušo opozicionāru Mihailu Hodorkovski, kurš pats Krievijas cietumā pavadījis 10 gadus: "Ja tā ir taisnība, tad neatkarīgi no formālā cēloņa Vladimirs Putins ir personīgi atbildīgs par viņa pāragro nāvi, jo vispirms sankcionēja Alekseja saindēšanu un pēc tam viņu ieslodzīja cietumā."

Hodorkovskis arī aicināja visus Krievijas iedzīvotājus 17. martā ierasties uz Krievijas prezidenta vēlēšanām un vēlēšanu biļetenā ierakstīt Alekseja Navaļnija vārdu.  

"Ja jūs nezinājāt vai šaubījāties, kā rīkoties šajā dienā, šeit ir jūsu atbilde," norādīja Hodorkovskis.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde piektdien, 16. februārī, paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Tomēr Navaļnija komandas rīcībā pagaidām nav informācijas, kas apstiprinātu viņa nāvi.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti