Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Baltkrievijā aizliegta opozīcijas partija - Tautas fronte

Baltkrievijā aizliedz senāko opozīcijas partiju «Tautas fronte»

Baltkrievijas Augstākā tiesa likvidējusi senāko opozīcijas partiju – Baltkrievijas "Tautas fronti", kas vienmēr kritizējusi Aleksandra Lukašenko režīmu un iestājusies par demokrātiju. Partija neesot iesniegusi dokumentus pārreģistrācijai, tā lēmumu skaidro valdībā. Represiju apstākļos opozīcijas partijas šo prasību nevar izpildīt , tāpēc līdz šim pārreģistrējušās vien tās, kas atbalsta Lukašenko.

Partija likvidēta, jo tā neesot iesniegusi dokumentus pārreģistrācijai. Šī gada februārī Baltkrievijā spēkā stājās jauns likums par politiskajām partijām. Tas pieprasa, lai partijas pusgada laikā reģistrējas no jauna.

Taču represiju apstākļos opozīcijas partijas nevar izpildīt prasības, tostarp, par reģistrācijai vajadzīgā parakstu skaita savākšanu un nodaļu atvēršanu. Tāpēc pārreģistrāciju līdz šim veikušas tikai trīs partijas, kuras atbalsta Lukašenko. 

Baltkrievijas "Tautas fronte" dibināta 1993. gadā. Tās pašreizējam vadītājam Grigorijam Kostusevam pērn piesprieda desmit gadus cietumā. Apsūdzības izvirzītas lietā par it kā notikušu  sazvērestību pret Lukašenko.

Kopš 2021. gada, kad režīms sāka vērsties pret disidentiem, žurnālistiem, cilvēktiesību aktīvistiem un iedzīvotājiem, kuri kritizē Lukašenko valdību, Baltkrievijā likvidētas jau vairāk nekā 1200 sabiedriskās organizācijas. 
 

KONTEKSTS:

Baltkrievijā jau gandrīz 30 gadu valda Aleksandrs Lukašenko, kurš 1994. gadā uzvarēja prezidenta vēlēšanās. Kopš tā laika viņš koncentrējis arvien lielāku varu savās rokās, ierobežojis demokrātiju un apspiedis jebkādu opozīciju.

Nopietnākais pārbaudījums Lukašenko režīmam bija 2020. gadā, kad pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā sākās masu protesti. Par vēlēšanu uzvarētāju tika pasludināts Lukašenko, bet opozīcija apsūdzēja valdošo režīmu vēlēšanu rezultātu viltošanā. Opozīcija par patieso vēlēšanu uzvarētāju uzskata Svjatlanu Cihanousku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti