Avārijā Krievijas kodoldegvielas ražotnē viens bojāgājušais

Kodoldegvielas ražotnē Urālu kalnos apmēram 1600 kilometrus uz austrumiem no Maskavas ir notikusi avārija, kurā gājis bojā viens cilvēks, piektdien paziņoja Krievijas varas iestādes.

"Incidents tika ātri lokalizēts un nerada nekādus riskus iedzīvotājiem," piektdien savā "Telegram" kanālā paziņoja Krievijas valsts atomenerģijas korporācija "Rosatom". Avārijas laikā nenotika radiācijas noplūde.

"Rosatom" paziņoja, ka Urālu Elektroķīmijas kombinātā piektdienas rītā radās plīsums cilindrā, kurā bija apmēram viens kubikmetrs vājināta urāna.

Samazinoties spiedienam, viens strādnieks tika nāvējoši ievainots. Citi strādnieki pēc medicīniskas apskates tika nosūtīti mājās, un viņu dzīvība un veselība nav apdraudētas, teikts oficiālā paziņojumā presei.

Publicētajā dokumentā teikts, ka vājinātā urāna radioaktivitāte ir nepilni 60% no dabiskā urāna radioaktivitātes. Mērījumos pēc avārijas netika konstatēta radiācijas līmeņa paaugstināšanās. Amatpersonas izmeklē, kāpēc notika spiediena samazināšanās urāna konteinerā.

Urālu Elektroķīmijas kombināts atrodas slēgtajā pilsētā Novouraļskā 50 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Jekaterinburgas.

Šajā kombinātā tika ražota pirmā padomju kodoldegviela. Tagad šī ražotne ir daļa no Krievijas valsts atomenerģijas korporācijas "Rosatom", kurai arī pieder monopoltiesības uz atomelektrostaciju būvniecību un darbināšanu Krievijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti