Irākieši ar uzturēšanās atļauju Latvijā organizējuši cilvēku kontrabandu caur Somiju

Somijas Robežsardze informē, ka izjaukusi liela mēroga cilvēku kontrabandas operācijas, kurās Somija tika izmantota kā tranzītvalsts migrantu nogādāšanai no Baltkrievijas uz Vāciju. Šādā veidā pagājušogad uz Vāciju nogādāti vairāk nekā 130 cilvēku.

Somijas Robežsardze vēsta, ka par cilvēku kontrabandu aizdomās turētie ir Irākas pilsoņi, kuriem ir Latvijā izdotas uzturēšanās atļaujas. Viņi transportēja no Baltkrievijas teritorijas ienākušos migrantus.

Izmeklēšana sākusies 2023. gada septembrī, kad Helsinku ostā tika aizturēts vīrietis, kurš mēģināja ar prāmi no Tallinas pārvadāt trīs pasažierus bez dokumentiem.

Izmeklēšanā noskaidrojās, ka vīrietis un viņa brālis 14 reizes pārvietojušies ar prāmjiem, kas no Tallinas ieradās Helsinkos.

Saskaņā Somijas Robežsardzes sniegto informāciju, cilvēku kontrabandisti caur Somiju uz Vāciju nogādājuši 132 migrantus. Vēl viena migrantu grupa 25 cilvēku sastāvā aizturēta Igaunijā.

Somijas Robežsardze norāda, ka aizturētie cilvēku kontrabandisti, visticamāk, darbojās plašāka starptautiska cilvēku kontrabandas tīkla ietvaros un bija atbildīgi par vienu shēmas daļu – cilvēku pārvadāšanu pa Eiropu.

Šādā veidā pārvadātie migranti bijuši dažādu valstu – Irānas, Irākas, Bangladešas, Šrilankas, Afganistānas, Sīrijas, Kamerūnas, Kubas un Tadžikistānas pilsoņi. Pārvadāto migrantu vidū bija arī bērni.

Migranti šķērsoja Baltkrievijas un Latvijas robežu, bet viņu galamērķis bija Vācija. Irākiešu brāļi, kuriem bija Latvijā izsniegta uzturēšanās atļauja, par migrantu pārvadāšanu iekasējuši 1800 eiro no katra pasažiera.

Migranti no Latvijas nogādāti Igaunijā, tālāk ar prāmi aizvesti uz Somiju, no kurienes caur Zviedriju un Dāniju varēja nokļūt Vācijā.

Cilvēku kontrabandisti migrantiem sagādāja sabiedriskā transporta biļetes ar viltotiem personas datiem. Somijas mediji vēsta, ka irākiešu brāļi pie biļetēm tikuši ar "Latvijas sieviešu" palīdzību. Savukārt nelegāli nopelnīto naudu viņi sūtījuši savai mātei Irākā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti