Indonēzijā aug neapmierinātība ar Krievijas pilsoņu pieplūdumu Bali salā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Bali salā Indonēzijā vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji arvien skaļāk protestē pret to, ka tūristu iecienītā sala kļuvusi par patvēruma vietu tūkstošiem Krievijas pilsoņu, kuri pametuši savu valsti bailēs par mobilizēšanu vai ekonomisku iemeslu dēļ.

Bali gubernators I Vajans Kosters vērsies pie Indonēzijas valdības ar prasību atcelt atvieglojumus vīzu izsniegšanai Krievijas un arī Ukrainas pilsoņiem, kuri šo dokumentu var saņemt lidostās uzreiz pēc ielidošanas.

Gubernators savu prasību pamatoja ar to, ka arvien vairāk Krievijas un Ukrainas pilsoņu ierodoties Bali nevis, lai atpūstos, bet gan apmestos tur uz ilgstošu laiku un arī strādātu. Līdz ar to viņi atņemot darba vietas vietējiem iedzīvotājiem un radot papildu konkurenci Bali uzņēmējiem.

"Kāpēc šīs divas valstis? Jo tās karo, tur ir nedroši, un viņi dodas uz Bali. Daudzi ir ieradušies Bali nevis atpūtas nolūkā, bet gan ērtību labad, tai skaitā, lai šeit strādātu," pavēstīja Bali gubernators.

Pagājušajā gadā Bali ieradās gandrīz 60 tūkstoši Krievijas pilsoņu, bet kopš septembra, kad Krievijā izsludināja daļēju mobilizāciju, Indonēzijas salā ik mēnesi ir ieradušies aptuveni 20 tūkstoši Krievijas pilsoņu.

Daudzi no viņiem ir atraduši darbu apkalpojošajā sfērā, strādā par taksometra šoferiem, frizieriem, auklēm, arī seksa pakalpojumu sniedzējiem, vēsta raidorganizācija "Al Jazeera".

Indonēzijas varasiestādes aizturējušas un izraidījušas no valsts trīs Krievijas pilsones, kas nodarb...
Indonēzijas varasiestādes aizturējušas un izraidījušas no valsts trīs Krievijas pilsones, kas nodarbojušās ar prostitūciju

Krievijas pilsoņi bieži vien strādā nelikumīgi, jo nav saņēmuši speciālās darba vīzas.

Tas, protams, rada neapmierinātību vietējos iedzīvotājos, kuri sociālajos tīklos aicina valdību izraidīt no valsts Krievijas pilsoņus, kuri nav ieradušies tūrisma nolūkā.

Indonēzieši sūdzējušies par krievu tūristu nepiedienīgo uzvedību, piemēram, kāda modele kaila pozējusi zem 700 gadu veca koka, ko vietējie iedzīvotāji uzskata par svētu.

Iebraukušo ukraiņu skaits ir aptuveni desmit reižu mazāks, un lielākās vietējo dusmas ir vērstas tieši pret krieviem.

Vietējās varasiestādes par nelegālu strādāšanu jau aizturējušas un izraidījušas no valsts sešus krievu tūristus: trīs prostitūtas, divus motocikla vadīšanas instruktorus un tenisa treneri.

"Es ceru, ka varasiestādes vairs nepievērs acis uz ārzemniekiem, kas ļaunprātīgi izmanto mūsu viesmīlību," sarunā ar "Al Jazeera" norāda vietējais uzņēmējs Zī Putro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti