Putins: Krievija dotu priekšroku Baidena uzvarai ASV prezidenta vēlēšanās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņoja, ka Džo Baidena uzvara ASV prezidenta vēlēšanās novembrī būtu labākais iznākums Krievijai, jo Baidens kā politiķis ir "pieredzējušāks un paredzamāks".

Šis paziņojums gan ir pretrunā līdzšinējai Kremļa politikai, jo Putins bija devis mājienus, ka Maskavai būtu vieglāk sastrādāties ar republikāņu līderi Donaldu Trampu.

ASV prezidenta amatā Baidens ir veicinājis desmitiem miljardu dolāru lielas palīdzības piešķiršanu Ukrainai, savukārt Tramps nevēlas atbalstīt Ukrainu cīņā pret Krievijas iebrucējiem.

Intervijā Krievijas televīzijai, kuras fragmentus trešdien publicēja Kremlis, Putins kritizēja ASV valdību.

"Es domāju, ka pašreizējās administrācijas attieksme ir ārkārtīgi kaitīga un nepareiza," sacīja Putins. Starp abām valstīm ir domstarpības gandrīz visos starptautiskajos jautājumos, sevišķi par Krievijas karu pret Ukrainu.

Putins tomēr atzina, ka Krievija dotu priekšroku Baidena uzvarai.

"Viņš ir pieredzējušāks un paredzamāks. Viņš ir vecās skolas politiķis," sacīja Putins. "Bet mēs strādāsim ar jebkuru ASV līderi, kuru ievēlējusi Amerikas tauta."

71 gadu vecais Putins arī aizstāvēja 81 gadu veco Baidenu pret pieņēmumiem, ka viņa veselība vairs nav pietiekami laba prezidenta amatam.

Putins sacīja, ka pēc viņa tikšanās ar Baidenu 2021. gadā Ženēvā jau izskanējušas baumas, ka Baidens vairs nav piemērots rīcībai. "Es neko tādu neesmu redzējis," teica Putins, komentējot šīs baumas.

Jaunie Putina izteikumi neatbilst Krievijas pēdējo gadu politikai, kurai ir raksturīga labvēlīga attieksme pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu.

2020. gadā ASV Senāta ziņojumā tika secināts, ka Krievija centās iejaukties 2016. gada prezidenta vēlēšanās, lai panāktu Trampa uzvaru.

Tramps, kuram ir vislabākās izredzes kļūt par Republikāņu partijas kandidātu prezidenta vēlēšanām, lepojas ar labām attiecībām ar Putinu.

Putins šajā intervijā arī pieminēja daudz kritizēto Trampa paziņojumu, ka ASV neaizstāvēs NATO dalībvalstis pret Krievijas uzbrukumu, ja tās nebūs izpildījušas finanšu saistības.

Putins sacīja, ka Trampam ir savs viedoklis par to, kā vajadzētu attīstīties attiecībām starp ASV un sabiedrotajiem, un ka vienīgā neloģiskā lieta šai ziņā ir eiropiešu attieksme. "Viņi grib, lai ASV turpinātu viņus aizsargāt, nedodot neko pretī," teica Putins.

"Es uzskatu, ka no NATO vispār vairs nav nekādas jēgas. Jēga ir tikai viena – tas ir ASV ārpolitikas instruments. Taču, ja ASV šķiet, ka šis instruments vairs nav vajadzīgs, tas ir viņu lēmums," teica Putins.

Savukārt attiecībā uz karu Ukrainā Krievijas diktators pavēstīja: vienīgais, ko viņš nožēlo, ir tas, ka "aktīvās darbības" netika sāktas jau ātrāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti