Krievijas tiesa noraida no prezidenta vēlēšanām diskvalificētā Nadeždina prasību

Krievijas Augstākā tiesa noraidījusi opozīcijas politiķa Borisa Nadeždina prasību, kurā viņš apstrīdēja prezidenta vēlēšanu kandidāta reģistrācijas parakstu vācēja formu, teikts ierakstā politiķa kanālā saziņas platformā "Telegram".

Nadeždins iestājās par vienā apgabalā notāra apstiprināta parakstu vācēja tiesībām vākt citos reģionos pierakstītu vēlētāju parakstus.

Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) iepriekš bija nobloķējusi daudzus parakstus to vācēja un vākšanas reģiona neatbilstības dēļ.

Nadeždins paziņojis, ka tiesas lēmumu pārsūdzēs.

Kad CVK atteicās reģistrēt viņa kandidatūru vēlēšanām, Nadeždins paziņoja, ka grasās iesniegt Augstākajā tiesā trīs prasības.

Ceturtdien notiek tiesas sēde arī otrajā lietā, kurā apstrīdēta parakstu sarakstu pārbaužu dokumentu forma.

Piektdien Augstākā tiesa izskatīs trešo un galveno prasību, kurā apstrīdēts CVK atteikums reģistrēt viņu kā prezidenta vēlēšanu kandidātu.

Par kandidēšanu prezidenta vēlēšanās paziņojušo politiķu vidū Nadeždins bija vienīgais, kas atklāti iestājies pret Krievijas karu Ukrainā. Parakstīties Nadeždina atbalstam mudināja arī citi Krievijas opozīcijas politiķi.

Izdevuma "Meduza" avoti liecina, ka Kremlis neļaus CVK reģistrēt vēlēšanām pretkara kandidātus.

Vēlēšanas Krievijā notiks no 15. līdz 17. martam.

Nadeždins ir Krievijas politikā vairāk nekā 30 gadu. Savulaik viņš bijis Piemaskavas Dolgoprudnijas pilsētas padomes deputāts, kā arī neilgu laiku bijis likumdevējs Valsts domē.

Krievijas vēlēšanu komisija jau daudzkārt iepriekš anulējusi Kremlim netīkamo kandidātu savāktos parakstus dalībai visdažādāko līmeņu vēlēšanās, faktiski nodrošinot, ka vēlēšanās var startēt vienīgi valdošā totalitārā režīma ielikteņi vai tādu fiktīvo opozīcijas partiju pārstāvji kā komunisti vai nelaiķa Vladimira Žirinovska kabatas partija – liberāldemokrāti.

Pat ja kādam pret režīmu noskaņotam kandidātam izdotos šos šķēršļus apiet, viņa sakāve tiek nodrošināta ar dažādām mahinācijām balsošanas un balsu skaitīšanas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti