Francijā populārs izdevums atklāj, ka tā ilggadējais vadītājs bijis VDK aģents

Francijas nedēļas žurnāls "L'Express" atklājis, ka tā bijušais vadītājs Filips Grumbahs desmitiem gadu bijis Padomju Savienības Valsts drošības komitejas (VDK) aģents. Ietekmīgais žurnālists izmantoja savus sakarus ar Francijas politisko eliti, lai ievāktu informāciju un nodotu to VDK. 

Grumbahs arī mēģināja ietekmēt 1974. gada Francijas prezidenta vēlēšanas. "L’Express" raksta, ka viņš bija VDK aģents no 1946. līdz 1981. gadam. 

Izdevuma galvenais redaktors Etjēns Žirārs uzsver, ka Grumbahs bija viens no galvenajiem VDK aģentiem Francijā. Viņam bija tuvas attiecības ar tādiem ietekmīgiem franču politiķiem kā Fransuā Miterāns, Valerī Žiskārs d'Estēns un Pjērs Mendess-Franss, tāpēc Grumbaham bija iespēja iegūt sensitīvu informāciju.

"L’Express" iegūtie VDK arhīva materiāli liecina, ka Grumbahs piekritis sadarboties ar VDK gan ideoloģisku, gan finansiālu apsvērumu vadīts.

Grumbahs no VDK ir saņēmis vismaz 400 tūkstošus franku, kas mūsdienās būtu ekvivalenti 200 tūkstošiem eiro.

Grumbahs nomira 2003. gadā. Viņa atraitne Nikola "L’Express" aptiprināja, ka viņas vīrs ir sadarbojies ar VDK. Grumbahs to viņai bija atklājis neilgi pirms savas nāves.

"L’Express" galvenais redaktors Žirārs apgalvo, ka nekas neliecina par to, ka Grumbahs būtu izmantojis žurnālu, lai izplatītu Kremļa dezinformāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti