Dienas ziņas

Raķešu apšaudē cietis Gazas civiliedzīvotāju konvojs

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Francijā pēc islāmista uzbrukuma mobilizēti 7000 karavīru

Francijā pēc skolotāja noduršanas augstākais trauksmes līmenis; valstī izvietos 7000 karavīru

Francija izvietos 7000 karavīru drošības garantēšanai valstī pēc tam, kad tika izsludināts visaugstākais trauksmes līmenis saistībā ar skolotāja noduršanu kādā skolā valsts ziemeļaustrumos.

Arasā, kur ir lielas ebreju un musulmaņu kopienas, piektdien čečenu izcelsmes vīrietis ar vairākiem nažiem sarīkoja uzbrukumu licejā, kur nogalināja skolotāju un ievainoja trīs citus cilvēkus. Skolēni incidentā necieta.

Francijā piemin uzbrukumā nogalināto skolotāju
Francijā piemin uzbrukumā nogalināto skolotāju

Policija ir aizturējusi uzbrucēju Mohammedu Mogučkovu, kurš uzbrukuma laikā izkliedza islāmistu tradicionālo saukli "Allahu akbar!" (Dievs ir visuvarens), liecina sākotnējā izmeklēšanas informācija.

Mogučkovs jau iepriekš Francijā bija atzīts par iespējamu drošības apdraudējumu, tādēļ Francijas institūcijas veica elektronisku un fizisku viņa uzraudzību.

Francijas varasiestādes pieļauj, ka uzbrukums varētu būt saistīts ar vardarbības saasināšanos Tuvajos Austrumos, un prezidents Emanuels Makrons to nosodījis kā "islāma teroraktu".

Makrons informēja, ka citā Francijas reģionā vēl vienu uzbrukumu izjaukuši drošības spēki.

Iekšlietu ministrija vēlāk paskaidroja, ka prezidents runāja par "radikalizēta vīrieša" aizturēšanu Parīzes Ivelīnas rajonā, kad viņš no lūgšanu zāles prom devās ar aizliegtu ieroci.

Pēc uzbrukuma Arasā Francija paaugstināja trauksmes līmeni līdz visaugstākajam. Piektdien kopumā aizturēti astoņi cilvēki, atklāja anonīms avots policijā.

Makrona kanceleja paziņoja, ka karavīru dislocēšana valstī tiks pabeigta līdz pirmdienas vakaram.

Dislocēšana notiek Francijas militārajā operācijā "Sentinelle", kurā pēc 2015. gada janvāra teroraktiem drošības garantēšanai vietās, kur pastāv augsts terorisma risks, izvietoti 10 000 karavīru un 4700 policistu un žandarmu.

Kopš 2015. gada Francija piedzīvojusi vairākus islāmistu ekstrēmistu uzbrukumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti