Aizdomās par spiegošanu Norvēģija izraida 15 Krievijas diplomātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Aizdomās par spiegošanu Krievijas labā no Norvēģijas tiek izraidīti 15 Krievijas diplomāti.

Norvēģijas valdība uzskata, ka, strādājot Krievijas vēstniecībā Oslo, viņi izmantojuši diplomātisko aizsegu, lai spiegotu. Vēstniecības darbiniekiem, kas pasludināti par nevēlamiem, Norvēģija jāpamet jau tuvākajā laikā.

Norvēģijas ārlietu resorā uzsvēra, ka izraidītie cilvēki nav bijuši īsti diplomāti, bet gan izlūkdienestu darbinieki, kas darbojas diplomātiskajā aizsegā, tādējādi apdraudot Norvēģijas drošību.

Norvēģijas Drošības policijas pretizlūkošanas nodaļas vadītāja Ingere Hauglanne atklāja detalizētāku informāciju par izraidītajiem: "Runājot par tiem 15, kas Norvēģijā pasludināti par nevēlamiem, tie ir cilvēki, kas ir dažādu jomu speciālisti, un es gribētu īpaši minēt trīs jomas. Pirmkārt, tas ir uzdevums savervēt un uzturēt slepenus avotus.

Mēs redzam, ka Krievijas izlūkdienestu darbinieki, kas strādā ārpus vēstniecības, pavada daudz laika, veidojot un uzturot attiecības ar cilvēkiem Norvēģijā.

Otra lieta, ko es gribētu īpaši pieminēt, ir, ka viņi nodarbojas ar dažāda veida tehnisko datu vākšanu un telefonsarunu noklausīšanos. Ir daudz veidu, kā to izdarīt, taču viens no veidiem var būt tālruņa vai datu plūsmas uztveršana."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti