Rīta Panorāma

EP diskutēs par situāciju Gruzijā un Moldovā

Rīta Panorāma

Intervija ar LIZDA vadītāju Ingu Vanagu

Ņujorkas teroristam Saipovam mūža ieslodzījums

Ņujorkas teroristam Saipovam piespriests mūža ieslodzījums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pilsētas Ņujorkas Manhetenas federālajā tiesā mūža ieslodzījums piespriests islāma ekstrēmistam un teroristam Saifullo Saipovam. Viņš 2017. gada 31. oktobrī ar kravas automašīnu nogalināja astoņus cilvēkus.

Tiesas zvērinātie jau 26. janvārī atzina Saipova vainu 28 apsūdzībās, tajā skaitā par astoņām slepkavībām, 12 slepkavību mēģinājumiem un ārvalstu teroristu organizācijas atbalstīšanu.

Prokurori pieprasīja nāvessodu, jo viņš uzbruka civiliedzīvotājiem, vēloties iespaidot grupējumu "Islāma valsts", lai varētu kļūt par tā dalībnieku, un nepauda nožēlu par nodarīto.

Tomēr zvērinātie nespēja panākt vienprātību par augstākā soda veida piemērošanu. 35 gadus vecajam Saipovam piespriests mūža ieslodzījums bez pirmstermiņa atbrīvošanas iespējas.

Eksperti vērtēja, ka šis maigākais lēmums palīdzējis prezidentam Džo Baidenam, kurš iestājas pret nāvessodu. ASV ģenerālprokurors Meriks Gārlends 2021. gada jūlijā izsludināja moratoriju visām federālo nāvessodu izpildēm. Ja Saipovam būtu piespriests nāvessods, to varētu izpildīt tikai pēc šī moratorija atcelšanas vai cita ASV prezidenta laikā.

Ņujorkas štatā pēdējais nāvessods tika izpildīts 1963. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti