Lietuvas pilsētā Kauņā glābējsilītē atstāta divus gadus veca meitenīte

Aptuveni divus gadus veca meitenīte atstāta Kauņas slimnīcas glābējsilītē. Ārsti pie bērna atraduši pieliktu zīmīti, kurā bija rakstīs meitenītes vārds un dzimšanas datums.

Bērna veselības stāvoklis ir labs, un meitenītei nav novērotas nekādas vardarbības pazīmes. Viņa runā, staigā, bet viņas emocionālais stāvoklis ir slikts, jo bērns šajā vecumā jau pazīst tuviniekus un tiem pieķeras.

"Divgadīgs bērns ir pieķēries vecākiem; viņš atpazīst savu apkārtni un tuvos cilvēkus, tādēļ viņu zaudēšana ir liela trauma," atzīst psiholoģe Ieva Šidlauskaite-Stripeikiene.

"Bija daudz asaru; bērnam tas ir traumatisks notikums, kura sekas mēs redzēsim ar laiku," secina Kauņas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta vadītāja Anželika Vežbavičūte.

Meitenīte nogādāta pie pagaidu aizbildņiem. Šādos gadījumos netiek meklēti bērna vecāki, un viņiem netiek piespriests nekāds sods.

Vecākiem ir doti trīs mēneši laika, lai mainītu savu lēmumu. Ja vecāki nepieteiksies, meitenītei tiks meklēta jauna ģimene.

Bērns ticis nodots glābējsilītē, visticamāk, tāpēc, ka bērna vecāki saskārušies ar grūtībām.

Kā informē bērnu tiesību aizsardzības speciālisti, meitenīte ir līdz šim vecākais bērns, kas atstāts glābējsilītē. Pirms 10 gadiem Kauņā bijis līdzīgs gadījums, kad ticis atstāts gadu un 7 mēnešus vecs puika.

Lietuvā šogad glābējsilītēs atstāti pieci bērni: trīs Kauņā, pa vienam Viļņā un Klaipēdā.

14 gadu ilgās glābējsilīšu darbības laikā Lietuvā tajās atstāti 95 bērni, bet 16 gadījumos vecāki izmantoja iespēju paņemt bērnu atpakaļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti