Eiropas Savienības ārlietu vadītājs brīdina par genocīdu Āfrikas valstī Sudānā

Eiropas Savienības ārlietu vadītājs Žuzeps Borels ir brīdinājis, ka Āfrikas valsts Sudānas Dārfūras reģionā var notikt vēl viens genocīds. Tur pēdējās nedēļās ir pastiprinājušās cīņas starp Sudānas armiju un paramilitāro grupējumu "Ātrās reaģēšanas spēki". 

Palīdzības organizācija "Ārsti bez robežām" pagājušajā nedēļā paziņoja, ka "Ātrās reaģēšanas spēki" reģionā uzbrūk un nogalina cilvēkus, kuri nav arābi. 

Grupējums ir uzbrucis pārvietoto cilvēku nometnei, kur esot nogalināti aptuveni 800 cilvēku, pārsvarā vīrieši. Tikmēr tūkstošiem cilvēku, bēgot no nāves, ir devušies uz Sudānas kaimiņvalstīm Čadu, Dienvidsudānu un Centrālāfrikas Republiku.

Žozeps Borels nosodīja "Ātrās reaģēšanas spēku" uzbrukumus neaizsargātiem civiliedzīvotājiem un norādīja, ka šī vardarbība ir daļa no plašākas etniskās tīrīšanas kampaņas, kuras mērķis ir "atbrīvot" Dārfūras rietumus no cilvēkiem, kuri nav arābi.

Borels norādīja, ka "starptautiskā sabiedrība nevar pievērt acis uz to, kas notiek Darfūrā, un pieļaut, ka šis reģions pieredz vēl vienu genocīdu".

Laikā no 2003. līdz 2008. gadam Sudānas toreizējā valdība atbalstīja arābu paramilitāros grupējumus, kuri cīnījās pret dumpiniekiem Dārfūrā. Toreiz nogalināja 300 tūkstošus cilvēku, bet vēl 2 miljoni devās bēgļu gaitās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti