Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Latvijas vēstnieku Izraēlā Aivaru Grozu

Rīta Panorāma

Somijas - Igaunijas gāzes vadam mehāniski bojājumi

Vācijā atvieglos nelegālo imigrantu izraidīšanu

Vācijā atvieglos robežu nelikumīgi šķērsojušo migrantu izraidīšanu

Vācija gatavojas padarīt stingrāku imigrācijas politiku, tai skaitā padarīt vienkāršāku izraidīšanas procedūru. Problēma kļūst aktuālāka visā Eiropā, tāpēc gan Vācija, gan citas valsts arī pastiprina robežkontroli.

Vācijas iekšlietu ministres Nensijas Fēzeres atbalstītais likumprojekts paredz palielināt maksimālo pirmsdeportācijas apcietinājuma ilgumu no 10 līdz 28 dienām. Plānots īpaši atvieglot to personu izsūtīšanu, kurām piespriests cietumsods vai kuri ir noziedzīgas organizācijas dalībnieki. Tas arī ļaus veikt kratīšanu dzīvesvietās, lai iegūtu dokumentus, kas ļaus amatpersonām noteikt personas identitāti.

Jau pagājušajā mēnesī Fēzere deva rīkojumu pastiprināt pārbaudes uz Vācijas austrumu robežām ar Poliju un Čehiju, taču tas būtiski nemazina imigrantu plūsmu. Migrācijas problēma ir viens no iemesliem, kāpēc samazinās sociāldemokrāta Olafa Šolca veidotās valdības popularitāte, un pozīcijas nostiprina labējā eiroskeptiķu partija "Alternatīva Vācijai".

To apzinās arī citviet Eiropā, un Polija un Čehija pagarinās kontroli uz robežas ar Slovākiju līdz 2. novembrim. Savukārt Slovākija papildu pārbaudes veiks uz robežas ar Ungāriju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti