Krievijā pārmeklēti Navaļnija advokātu mājokļi un visi opozicionāra aizstāvji aizturēti

Krievijas varasiestādes piektdien aizturējušas trīs Alekseja Navaļnija advokātus un pārmeklējušas viņu mājokļus, paziņojuši ieslodzījumā esošā opozīcijas līdera līdzgaitnieki.

"Visi šie soļi tiek sperti, lai pilnībā izolētu Navaļniju," norādījis trimdā dzīvojošais Navaļnija līdzgaitnieks Ivans Ždanovs. Viņš atklāja, ka kratīšanas veiktas Vadima Kobzeva, Igora Serguņina un Alekseja Lipcera mājās un viņi visi ir aizturēti.

Neatkarīgie Krievijas mediji ziņoja par kratīšanu arī advokātu birojā, kurā strādā vēl viena Navaļnija advokāte – Olga Mihailova. Saskaņā ar mediju ziņoto viņa pašlaik neatrodas Krievijā.

Ja viņa advokāti nonāks cietumā, Navaļnijam tiks atņemta ne tikai juridiskā pārstāvība, bet arī vienīgā saikne ar pasauli ārpus cietuma, sacīja Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.

Tā kā Navaļnijs tiek turēts īpašā soda izciešanas vietā, viņam nav atļauts zvanīt pa tālruni un gandrīz neviens cits, izņemot viņa advokātus, viņu neapmeklē.

"Tāpēc tas viss tiek darīts, lai Aleksejs paliktu bez tiesiskās aizsardzības, bez saiknes ar ārpasauli," norādīja  Jarmuša, "un lai dotu signālu citiem advokātiem: ir bīstami aizstāvēt viņu un citus politieslodzītos."

Navaļnijs tika aizturēts 2021. gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā.

Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanu" un "necieņu pret tiesu", bet 2023. gada augustā – 19 gadu cietumsodu par "ekstrēmismu".

Navaļnijs, kurš atrodas cietumā netālu no Maskavas, ar ārpasauli sazinās ar advokātu starpniecību. Drīzumā viņš tiks pārvietots uz īpašā režīma koloniju, kas būtiski ierobežos viņa kontaktus ar advokātiem un ģimeni.

Lielākā daļa Krievijas ietekmīgāko opozīcijas aktīvistu atrodas trimdā vai aiz restēm, bet lietas pret viņu advokātiem līdz šim tikušas ierosinātas reti. Kratīšanas Navaļnija advokātu mājās pamatotas ar aizdomām par "piedalīšanos ekstrēmistiskās aktivitātēs", pavēstījis Navaļnija Pretkorupcijas fonda juridiskās nodaļas vadītājs Vjačeslavs Gimadi.

Navaļnija politiskie biroji 2021. gadā tika atzīti par "ekstrēmistiskām organizācijām", un tas  bijušajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem un atbalstītājiem draud ar kriminālvajāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti