Polijā protestē pret Ukrainas graudu importu

Polijā jau vairākas nedēļas turpinās protesti pret Ukrainas graudu importu. Poļi aktīvi atbalsta kaimiņu tautas cīņu pret Krievijas iebrucējiem, taču lētāko lauksaimniecības produktu ievešana apdraud vietējo zemnieku izdzīvošanu.

Lauksaimnieki ar tehniku centās bloķēt pārbrauktuvi Ļubļinas vojevodistē uz dzelzceļa līnijas, pa kuru tiek ievesti produkti no Ukrainas, taču iejaucās policija. Tomēr aktīvisti sola turpināt protestus un uzsver, ka imports destabilizē graudu tirgu un apgrūtina vietējās produkcijas noietu.

Šādas akcijas notika jau iepriekš, un to dēļ no amata atkāpās lauksaimniecības ministrs. Jaunais ministrijas vadītājs Roberts Teluss sola uz laiku apturēt lauksaimniecības produkcijas ievešanu un nodrošināt stingru graudu kvalitātes kontroli, taču tranzīts turpināšoties.

Varšava jau iepriekš lūdza Eiropas Savienībai palīdzību, un jautājums tika pārrunāts Ukrainas prezidenta vizītes laikā Polijā. Abu valstu vadītāji paziņoja, ka esot atrasts risinājums graudu problēmai, taču plašākus komentārus nesniedza.

Visi šie solījumi pagaidām nav spējuši pārliecināt Polijas lauksaimniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti