Navaļnija cīņubiedrs Bespalovs: Nedrīkst padoties!

Holivudā ASV Kinoakadēmijas balvu saņēma kanādiešu režisora Daniela Roera dokumentālā filma "Navaļnijs" – stāsts par Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija politisko karjeru, mēģinājumu viņu noindēt ar ķīmisko ieroci "Novičok" un lietas izmeklēšanu. Režisors Roers šo "Oskara" balvu veltīja politieslodzītajiem visā pasaulē.

Navaļnija cīņubiedrs Bespalovs: Nedrīkst padoties!
00:00 / 02:43
Lejuplādēt

Latvijas Radio sazvanīja Alekseja Navaļnija Irkutskas štāba koordinatoru Sergeju Bespalovu, kurš šobrīd uzturas Baltijas valstīs. Ar kādām emocijām sagaidīta ziņa par šo balvu, esot emigrācijā?

"Tas bija ļoti patīkami. Tātad "Oskars" nav tikai vēstījums par kino kvalitātēm, par aktieriem, bet arī par unikāliem stāstiem, par tāda cilvēka stāstu, kuru pūlējās nogalināt viņa paša valsts specdienesti, kurš pats atrada savus slepkavas un turklāt tos nointervēja. Tas, protams, ir viens no labākajiem stāstiem pasaulē!" sacīja Bespalovs.

Vai šī atzinība kinopasaulē arī politiski var palīdzēt Navaļnijam, kurš šobrīd atrodas cietumā? Par to disidents pauda skepsi – režīms Krievijā, nerēķinoties ar viedokļiem pasaulē, šobrīd ar saviem oponentiem izrīkojas maksimāli nežēlīgi.

"Alekseju Navaļniju cietumā lēnām nogalina, viņam rada apstākļus, lai garantēti iedragātu viņa veselību.

Šis stāsts vairāk attiecas uz ārzemēm. Bet jebkurā gadījumā tas dos vairāk spēka gan pašam Aleksejam, gan tiem ļaudīm, kuri ir spiesti aizbraukt no valsts. Nav noslēpums, ka daudzi ir ļoti vīlušies, daudziem ir ļoti grūti pārdzīvot emigrāciju. Daudzi netic, ka varētu atgriezties. Tas ir labs atgādinājums, ka ir jāturpina cīnīties," uzsvēra Bespalovs.

Par Navaļnija veselības stāvokli arī viņa tuvais cīņubiedrs iegūst informāciju tikai no advokātiem. Zināms, ka Kremļa opozicionārs joprojām atrodas tā dēvētajā "soda izolatorā" – mazā un aukstā kamerā. Pienāk ziņas arī par spīdzināšanu, ko Navaļnijs vīrišķīgi iztur.

Bet kā cīnās pats Bespalovs, kurš bija spiests aizbraukt, lai nepiedzīvotu līdzīgu likteni? "Mēs nodarbojamies ar to pašu, ar ko agrāk – runājamies ar cilvēkiem. Kara sākumā propagandas dēļ daļa iedzīvotāju noticēja, ka karš Ukrainā ir tāds viegls piedzīvojums. Tagad uz Irkutsku un uz Burjatiju straumēm plūst līķi. Vienas nedēļas laikā no mana reģiona Donbasā mirst tikpat cilvēku kā astoņos Afganistānas kara gados. Man pašam ir četri bērni, visi dzīvo Krievijā. Es negribu, lai viņi kļūtu par režīma upuriem. Negribu, lai manus dēlus iesauktu armijā, lai viņi kristu kaut kur Ukrainas stepēs," sacīja Navaļnija līdzgaitnieks.

Sergejs Bespalovs ar kolēģiem gatavo informāciju izplatīšanai sociālajos tīklos un šonedēļ publiskos projektu "Nākamo reformu komiteja" – vīziju, kāda būs Krievija pēc Vladimira Putina ēras. Nedrīkst padoties – viņš atkārto atkal un atkal.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti